רה"מ נתניהו: "מקבלים את הצעת הקוורטט למו"מ"

חוזרים לשולחן המשא ומתן? לשכת ראש הממשלה נתניהו הודיעה היום באופן רשמי כי ישראל מקבלת את הצעת הקוורטט - ומוכנה לשוב למו"מ. "אף שלישראל ישנן מספר השגות, היא קוראת לרשות הפלסטינית להצטרף למשא ומתן ישיר ללא דיחוי", נמסר

בישראל נענים להצעת הקוורטט: מלשכת ראש הממשלה נמסר היום באופן רשמי כי "ישראל מקדמת בברכה את קריאתה של הרביעייה הבינלאומית לקיום משא ומתן ישיר ללא תנאים מוקדמים בינה לבין הרשות הפלסטינית, כפי שכבר הוצע על ידי נשיא ארצות-הברית, ברק אובמה, וראש הממשלה, בנימין נתניהו".

"אף שלישראל ישנן מספר השגות, אותן היא תעלה במשא ומתן, היא קוראת לרשות הפלסטינית לנהוג כמוה ולהצטרף למשא ומתן ישיר ללא דיחוי", נמסר עוד.

מוקדם יותר היום אמר יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן טוען כי מסר רשמי בנוגע להקפאת כספי הסיוע מארה"ב עדיין לא הועבר מוושינגטון, אך הדגיש: "ארצות הברית נוטה לטובתה של ישראל". "כמובן ששמענו על הקפאת הסיוע, אך לא קיבלנו שום דבר רשמי בעניין הזה", אמר אבו מאזן בראיון לערוץ הטלוויזיה "רוסיה היום" בשפה הערבית. "על כן, איני יכול להגיב לדיווח ואם הוא אכן אירע או לא. כשזה יקרה, אוכל להגיב".

יו"ר הרשות התייחס בריאיון המקיף גם לאיום הטלת הווטו האמריקני, על הבקשה הפלסטינית באו"ם. "אנחנו יודעים שארצות הברית תשתמש בזכות הווטו שלה. זה מצער אותנו, אך מה שמצער אותנו יותר הוא שארצות הברית מנצלת את השפעתה על כל מדינות העולם, לרבות המדינות החברות במועצת הביטחון - כדי לגרום להן להתנגד בהצבעה עבורנו".

הראיס שב ודחה את הביקורת על הפנייה הפלסטינית לאו"ם. "איני חושב שמדובר במהלך חד-צדדי", אמר אבו מאזן. "לא ניתן להשוות אותו להתנחלויות - שהן מעשה חד צדדי. מדינת ישראל קמה, ולאחר 64 שנים אנחנו רוצים שמדינת פלסטין תקום. אבל ישראל וארצות הברית טוענות כי פנייתנו היא חד צדדית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת