"אובמה שקל לשחרר את פולארד, אמרתי לו 'על גופתי'"

ה"ניו יורק טיימס" חושף הלילה התבטאות מפתיעה במיוחד מצדו של סגן נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, בעניינו של המרגל הישראלי הכלוא בארה"ב. על פי הדיווח, במסגרת המאמצים לחזר אחר הקול היהודי, אמר ביידן במפגש עם רבנים בפלורידה כי "אובמה שקל לשחרר את פולארד, אך אני אמרתי לו 'על גופתי המתה נשחרר אותו לפני הזמן'"

"אובמה שקל לשחרר את ג'ונתן פולארד, אבל אמרתי לו 'על גופתי המתה'" – כך אמר סגן נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, לרבנים יהודיים בדיווח שמתפרסם הלילה בעיתון "ניו יורק טיימס".

ההתבטאות החריגה של ביידן התרחשה בשבוע שעבר במהלך פגישה עם 15 רבנים בבוקה ראטון, פלורידה. אחד הרבנים שאל את סגן הנשיא מדוע ג'ונתן פולארד, המרגל הישראלי שהורשע בשנת 1986, עדיין יושב בכלא.

 ביידן, אולי במאמץ להשיג תמיכה עבור הבוס שלו, השיב: "הנשיא אובמה שקל לשחרר אותו, אבל אני אמרתי לו 'על גופתי מתה אנחנו נשחרר אותו לפני תום הזמן'. אם זה היה תלוי בי – הוא היה נשאר בכלא לשארית חייו".

הנשיא אובמה עוסק בשבועות האחרונים במאמץ לשפר את מעמדו בקרב הקהילה היהודית בארה"ב לקראת הבחירות הבאות ב-2012, זאת בעקבות הפסד של המועמד הדמוקרטי בבחירות לקונגרס מטעם אחד המחוזות בניו יורק, שהעיד על השפל שאליו הגיע אובמה. חלק מהמאמץ הזה היה נאומו הפרו-ישראלי של אובמה בעצרת האו"ם בשבוע שעבר.

אולם בראש הרשימה של המאמץ להרשים את היהודים, כך כותב ה"טיימס", ניצבת שליחותו של סגן הנשיא לראשי הקהילה היהודית במטרה להרחיב את התמיכה באובמה ולגייס כספים למען הקמפיין הבא. על פי הדיווח, "אובמה נשען יותר ויותר על סגנו ביידן ומסתמך על עזרתו בקרב יהודי אמריקה, התומכים באופן מסורתי במועמד הדמוקרטי למרות שהרפובליקנים מנסים שוב את כוחם בקרבם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת