ארה"ב מענישה את אבו מאזן: הסיוע הוקפא

חרף ניסיונותיו של ממשל אובמה למנוע את המהלך, בחר הרוב הרפובליקני בקונגרס לאותת לרשות הפלסטינית כי קידום תכנית ההכרה החד-צדדית באו"ם ייגבה ממנה מחיר כבד. ה"אינדיפנדנט" הבריטי דיווח כי 200 מיליון דולרים שהיו אמורים להיות מוזרמים לפלסטינים הוקפאו, במה שעשוי להיות רק חוליה ראשונה בשרשרת צעדי ענישה

אבו מאזן. ספג עונש מהאמריקנים (AP)

אחדות השורות שהציגו נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, וראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנאומיהם בעצרת הכללית של האו"ם - מיתרגמת כעת מהצהרות למעשים - ולצעדי ענישה נגד אבו מאזן בגין הניסיון לזכות בהכרה חד-צדדית. העיתון הבריטי "אינדיפנדנט" דיווח כי הקונגרס האמריקני החליט להקפיא סכום של 200 מיליון דולרים שהיו אמורים להימסר לרשות הפלסטינית כסיוע - כתגובה על המהלך באו"ם.

הקונגרס החליט לבלום את הזרמת הכספים לפלסטינים חרף ניסיונות ממשל אובמה להעביר בכל זאת את הסיוע לרשות, מה שממחיש את הזעם הרב בארצות הברית על המהלך שנקט אבו מאזן למרות ועל אף ההתנגדות האמריקנית העזה אליו.

לפי הדיווח ב"אינדיפנדנט", עשויה התגובה האמריקנית להיות רק חוליה אחת בשרשרת צעדי ענישה שתספוג הרשות מוושינגטון. מאז 2008 מעביר הממשל לפלסטינים סיוע בגובה 600 מיליון שקלים, סכום שרק לאחרונה דרש הרוב הרפובליקני בקונגרס לבלום את הזרמתו.

אתמול: דיון ראשון בבקשה הפלסטינית במועצת הביטחון

אמש הסתיים הדיון הראשון בוועדת הקבלה של מועצת הביטחון של האו"ם בפנייה שהגיש אבו מאזן להכיר ברשות כמדינה העצמאית ה-194 החברה בארגון.  

שגריר לבנון באו"ם, נוואף סלאם, המכהן כנשיא מועצת הביטחון, אמר כי חברי הוועדה החליטו פה אחד להמשיך את הדיונים בבקשה הפלסטינית בשבוע הבא.

השגריר הפלסטיני באו"ם, ריאד מנסור, הביע אופטימיות באשר להתקדמות התכנית ואמר כי חברי מועצת הביטחון "יחלו לעסוק בפרטי הבקשה שלנו". הוא גם הביע תקווה ש"המומחים ייפעלו מהר ככל האפשר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת