דיווח בטורקיה: "מטוסי קרב ישראלים חגו מעל ספינת הקידוח"

העיתון "ווטאן דיילי" דיווח כי בשעות הלילה חגו כלי טיס של חיל האוויר מעל האזור שבו מבצעת טורקיה חיפושים אחר מצבורי גז בקפריסין, תוך שהם חוצים את המרחב האווירי הריבוני של האי וכן את זה של הטריטוריה הנתונה לשלטון טורקיה. לפי הדיווח, שבו המטוסים על עקבותיהם רק אחרי שטורקיה הזניקה כלי טיס לאוויר

בזמן שהמתח בין טורקיה לבין קפריסין נמשך, מדווח העיתון "ווטאן דיילי" היוצא לאור באנקרה כי בשעות הלילה חגו שני מטוסי קרב ישראליים, מלווים במסוק, מעל הספינה ששיגרה טורקיה לערוך חיפושים אחר אתרים אפשריים לקידוחי גז באזור קפריסין. מדובר צה"ל נמסר כי לא ידוע דבר אודות המקרה.

לפי הדיווח שם, כלי הטיס הישראליים התקרבו אל חופיה של צפון קפריסין הנתונה לשליטה טורקית. "ווטאן דיילי" מסר כי כלי הטיס מישראל שחגו בשמי הים התיכון היו מטוסי F15. הם חצו את המרחבים האוויריים של קפריסין הריבונית וגם של הטריטוריה הטורקית, תוך שלא שעו לאזהרות פקחי הטיסה.

עוד נמסר שם, כי כלי הטיס מישראל עזבו את האזור רק אחרי שבטורקיה ניתנה הוראה להזניק לשמיים, בתגובה, שני מטוסי F16 של חיל האוויר שלה.

השבוע: ארדואן חנך ספינת קרב טורקית ראשונה

בתחילת השבוע השיקו בחגיגיות השלטונות באנקרה את ספינת המלחמה הראשונה מתוצרת טורקיה. בטקס רשמי באיסטנבול הוצגה הספינה - "הייבליאדה" - ובמהלכו אמר ראש הממשלה שם, רג'פ טאיפ ארדואן, כי עם השלמת בנייתה, "קיבלה טורקיה מקום של כבוד ברשימת עשר המדינות בעולם בעלות היכולת לתכנן ולבנות ספינות מלחמה".

עבודות הפיתוח של "הייבליאדה" החלו בינואר 2007, ומאז השנה שלאחריה נעכה בה סדרת ניסויים מקיפים בים. היא מסוגלת לשאת טילים לטווחים ומסוגים שונים, וכן מערכת הגנה אווירית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת