האיחוד האירופי: "מגיעה לפלסטינים מדינה"

עוד חיזוק למדינה הפלסטינית: מדינות האיחוד האירופי דנו היום בפרלמנט אודות ההכרזה הפלסטינית וקראו לאיחוד להציג חזית מאוחדת התומכת בבקשה הפלסטינית להיכלל כמדינה מן המניין האו"ם. הפרלמנט האירופי קרא לשלום על בסיס גבולות 67', כשירושלים היא בירת שתי המדינות

"לפלסטינים מגיעה מדינה" (רויטרס, AP)

פרלמנט האיחוד האירופי אימץ החלטה היום, לפיה הבקשה הפלסטינית לחברות באו"ם הינה לגיטימית. הפרלמנט קרא לחברות האיחוד להציג גישה מאוחדת התומכת בבקשה הפלסטינית. הפרלמנט שיבח את הרשות הפלסטינית ותוכניותיה למסד מדינה פלסטינית, תוך שהוא מדגיש את הזכות הפלסטינית להגדרה עצמית ואת החשיבות במציאת פתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני, במיוחד לאור "האביב הערבי".

הפרלמנט האירופי הביע שוב את תמיכתו בפתרון שתי המדינות, בהתבסס על גבולות 67' כשירושלים בירת שתי המדינות. בנוסף, קרא הפרלמנט להקפיא לאלתר את הבנייה בהתנחלויות ובמזרח ירושלים. בדיון נאמר כי הדרך היחידה לסיים את הסכסוך היא בדרכי שלום וקרא לצדדים לשוב לשולחן במשא ומתן. עוד נאמר בדיון כי כל סטייה מגבולות 67' וחלוקת ירושלים חייבת להיות מקובלת על שני הצדדים.

במקביל, הדגישו בפרלמנט כי הפתרון למשבר חייב לכלול גם את זכותם של הפלסטינים על מדינה וגם את השמירה על ביטחון ישראל. בסיום הדיון, מחאו כפיים חברי הפרלמנט. שליחת הרשות הפלסטינית לאיחוד ליילה שאהיד שיבחה בתום הדיון את הקבלה של הפרלמנט ואמרה כי הדיון נותן משנה תוקף לפניית הפלסטינים לאו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת