גינויים קשים בעולם על הבנייה בגילה: "אישור התכנית - צידוק לפלסטין"

שר החוץ הטורקי אהמט דבוטאולו תוקף את אישור הממשלה לבנות 1,100 יחידות דיור בגילה במזרח י-ם, מחוץ לגבולות הקו הירוק, וטוען כי זהו "צידוק נוסף לבקשה הפלסטינית ממועצת הביטחון". דבריו של דבוטאולו ממשיכים גל ביקורת קשה על ישראל, מצד מדינות רבות, שמושמע מאז אישור התכנית. אמש התגונן נתניהו: גילה לא התנחלות

אהמט דבוטאולו, שר החוץ הטורקי (רויטרס)

מאז פרסום החלטת הממשלה לאשר תכנית בנייה של 1,100 יחידות דיור בשכונת גילה במזרח ירושלים, מעבר לקו הירוק, החל גל של ביקורות וגינויים כלפי ישראל ברחבי העולם. הבוקר הייתה זו טורקיה שטענה כי אישור הבנייה הוא צידוק לבקשה הפלסטינית להכרה מהאו"ם.

שר החוץ הטורקי אהמט דבוטאולו האשים את ישראל כי היא מפרה באופן בוטה את החוק הבינלאומי. "התכנית מעוררת ספק רב לגבי כנותה של ישראל ונכונותה לפתור את הסכסוך", אמר שר החוץ הטורקי. "המשך הבנייה הלא חוקית בשטח פלסטיני מוכיח כי פניית הרשות לאו"ם הייתה מוצדקת".

טורקיה היא רק עוד מדינה שמצטרפת לשורת הגינויים, החל מאתמול והלילה, של מדינות רבות, ביניהן ארה"ב, מצרים, סין ואף האיחוד האירופי והאו"ם.

שר החוץ המצרי מוחמד כאמל עמר אמר אתמול כי "הצעד של ישראל משקף את החלטת הממשלה להמשיך במדיניות הפרובוקציה שלה ולהתריס בפני כל הגורמים בקהילה הבינלאומית שרואים בבנייה בהתנחלויות מעשה לא לגיטימי". את ההחלטה כינה שר החוץ "פרובוקציה". עמר אמר את הדברים בתום פגישה עם מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון בוושינגטון.

גם ארה"ב הוציאה הודעה רשמית ובה היא מביעה אכזבה מההחלטה הישראלית. על רקע הדברים, קראה הלילה קלינטון לשני הצדדים לשוב לשולחן המשא ומתן. "על מצרים, ארצות הברית, הקוורטט וכולם להיות מוכנים ללחוץ על שני הצדדים בניסיון להתקדם לעבר הסכם", אמרה קלינטון במסיבת עיתונאים עם עמיתה המצרי.

נתניהו: "גילה אינה התנחלות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב אתמול לגינויים שספגה ישראל בסוגיית אישור בניית יחידות דיור נוספת בגילה.

בחשבון הטוויטר של לשכת ראש הממשלה צייץ נתניהו, כי "גילה איננה התנחלות אלא שכונה בירושלים ששוכנת חמש דקות ממרכז העיר. כל ממשלות ישראל בנו בה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת