נתניהו: גילה אינה התנחלות

ראש הממשלה בנימין נתניהו צייץ בחשבון הטוויטר של לשכת ראש הממשלה, כי גילה אינה התנחלות - "היא נמצאת 5 דקות ממרכז העיר". מדובר בתגובה לגינוי שספגה ישראל על אישור בניית 1,100 דירות בשכונה הירושלמית

נתניהו, ארכיון (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום לגינויים שספגה ישראל בסוגיית אישור בניית יחידות דיור נוספת בגילה.

בחשבון הטוויטר של לשכת ראש הממשלה צייץ נתניהו, כי "גילה איננה התנחלות אלא שכונה בירושלים ששוכנת חמש דקות ממרכז העיר. כל ממשלות ישראל בנו בה".

מצרים וסין גינו היום את ישראל על האישור לבניית 1,100 יחידות הדיור בגילה. אתמול תקפו את ההחלטה מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית.

ועדה באו"ם תבחן בקשת הפלסטינים

מועצת הביטחון של האו"ם אישרה הערב (שעון ישראל) פה אחד להעביר את בקשת הפלסטינים להצטרף כחברה מלאה באו"ם לוועדה טכנית שתבחן את הבקשה.

המשקיף הפלסטיני הודה על ההחלטה ואמר כי הוא מקווה שהנושא יתקדם במהרה. הוא עקץ את ישראל ואמר כי האישור שנתנה ישראל להקמת 1,100 דירות בשכונת גילה בירושלים, היא התשובה האמיתית של ישראל להצעת הקוורטט. בתגובה לדברים אמר השגריר רון פרושאור כי ירושלים הייתה בירת העם היהודי - עוד כשלונדון הייתה ביצה. לדבריו של פרושאור, אין קיצורי דרך למדינה אלא רק דיבור ישיר בין הצדדים.

את הוועדה מרכיבות כל 15 המדינות החברות במועצת הביטחון של האו"ם. את הבקשה אמורים לבחון במשך 35 ימים, אך דיפלומטים מערביים אומרים כי ייתכן שבמקרה הזה משך הבחינה יוארך. ארצות הברית כבר אמרה כי תטיל וטו על אישור הבקשה אם יהיה לכך רוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת