ועדה באו"ם תבחן בקשת הפלסטינים להתקבל כחברה מלאה

מועצת הביטחון אישרה להעביר את בקשת הפלסטינים להצטרף כמדינה חברה לאו"ם לבחינת ועדה טכנית. המשקיף הפלסטיני הביע תקווה שהתהליך יתקדם מהר, השגריר פרושאור אמר: ירושלים הייתה בירת העם היהודי עוד כשלונדון הייתה ביצה

מועצת הביטחון של האו"ם (AP)

מועצת הביטחון של האו"ם אישרה הערב (שעון ישראל) פה אחד להעביר את בקשת הפלסטינים להצטרף כחברה מלאה באו"ם לוועדה טכנית שתבחן את הבקשה.

המשקיף הפלסטיני הודה על ההחלטה ואמר כי הוא מקווה שהנושא יתקדם במהרה. הוא עקץ את ישראל ואמר כי האישור שנתנה ישראל להקמת 1,100 דירות בשכונת גילה בירושלים, היא התשובה האמיתית של ישראל להצעת הקוורטט. בתגובה לדברים אמר השגריר רון פרושאור כי ירושלים הייתה בירת העם היהודי - עוד כשלונדון הייתה ביצה. לדבריו של פרושאור, אין קיצורי דרך למדינה אלא רק דיבור ישיר בין הצדדים.

את הוועדה מרכיבות כל 15 המדינות החברות במועצת הביטחון של האו"ם. את הבקשה אמורים לבחון במשך 35 ימים, אך דיפלומטים מערביים אומרים כי ייתכן שבמקרה הזה משך הבחינה יוארך. ארצות הברית כבר אמרה כי תטיל וטו על אישור הבקשה אם יהיה לכך רוב.

במקביל, מצרים וסין מצטרפות היום לגינויים נגד ישראל על האישור לבניית הדירות בגילה. אתמול תקפו את ההחלטה מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת