אחרי המתקפה בקהיר: מחפשים מבנה חדש לשגרירות ישראל

התקשורת המצרית מדווחת על ביקור של משלחת דיפלומטים ישראלים בקהיר, שהגיעו לעיר כדי למצוא מבנה חלופי לשגרירות שנהרסה בתחילת החודש במתקפה של המון זועם. על פי הדיווח, גם הקונסול הישראלי היה בין חברי המשלחת שהגיעו לבדוק מבנים שיעמדו בדרישות האבטחה

לא לוקחים סיכונים: ישראל מחפשת אחר מבנה חלופי למתחם השגרירות במצרים, בעקבות המתקה על מתחם השגרירות לפני שלושה שבועות - כך מדווחים הבוקר כלי תקשורת מצריים. בירושלים חוששים כי אירוע דומה לזה שאירע לפני כחודש עלול לחזור על עצמו, ומטעמי ביטחון החליטו לחפש אחר מבנה אחר.

בלילה שבין 9 בספטמבר ל-10 בספטמבר, התפרץ המון מצרי זועם למתחם השגרירות השוכן בשכונת אל-גיזה. ההמונים הסירו את דגל ישראל מהמתחם, הניפו את דגלי מצרים והחלו לחפש אחר עובדים ישראליים הנמצאים במקום. שישה דיפלומטים ישראליים הסתגרו באחד מהחדרים, וברגע האחרון חולצו ע"י כוחות הקומנדו המצריים מן המקום.

בישראל הודיעו כי השגריר הישראלי יוחזר לקהיר, אך רק לאחר שיהיו לכך ערבויות ביטחוניות בשטח. הבוקר מדווח במצרים, כי חמישה דיפלומטים בצוות השגרירות הישראלי בקהיר עזבו היום את בירת מצרים, בתום ביקור שנמשך מספר שעות ובו סיירו במספר מקומות בעיר - על מנת לבחור את מתחם השגרירות החדש.

"השגריר לבנון ישוב למצרים אחרי חופשות החגים"

גורמים מצריים בכירים בנמל התעופה בקהיר אמרו כי בין הבכירים הישראלים היה גם הקונסול הישראלי יעקב דביר. "הארבעה סיימו את הביקור והמריאו לעמאן - ומשם לישראל, משום שביום שלישי אין טיסות של 'אייר סיני' ישירות ממצרים לישראל", דווח במצרים.

עוד דווח כי הצוות הגיע אמש למצרים, ובמהלך ביקורו סייר במספר מבנים - "בהם ניתן יהיה לאפשר את אמצעי הביטחון המיוחדים יותר בקלות, לאחר ניסיון הפריצה למתחם השגרירות". במצרים נטען כי מדובר בביקור השני שמקיים הצוות הישראלי מאז התקרית החמורה, וכי השגריר יצחק לבנון צפוי לשוב לקהיר לאחר חופשת החגים. "הוא התנה את שובו ביציבות המצב בשטח", דיווחו כלי תקשורת מצריים.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, סירבו גורמים במשרד החוץ להתייחס לנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת