יוזמת פיוס: פרס יתנצל בפני ארדואן

אחרי תקופה מתוחה מאוד בין ישראל לטורקיה, מסתמן כי ייתכן פתרון למשבר. עיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי האמריקנים הציעו נוסחה, לפיה יתנצל הנשיא פרס בפני הטורקים על מנת לסיים את הסכסוך. למרות שהטורקים דחו את ההצעה, הם עדיין פתוחים ל"פתרונות יצירתיים", לדבריהם

יוזמת פיוס חדשה עם הטורקים: במקום התנצלות מצד ראש הממשלה, יתנצל הנשיא במקומו באופן אישי בפני ראש הממשלה הטורקי ארדואן. כתבי "ידיעות אחרונות" איתמר אייכנר ויובל קרני מפרסמים הבוקר כי ההצעה, שמקורה אמריקני, נתקבלה על ידי השמינייה בישראל, אך נדחתה על ידי הטורקים.

עם זאת, מסתמן כי הטורקים לא דחו על הסף את ההצעה וייתכן שהתנצלות מצד פרס, שנהנה מיוקרה בינלאומית תהווה את הפתרון למשבר החריף בין שתי המדינות. על פי ההצעה, ישוחחו פרס וארדואן ויתנצלו זה בפני זה.

למרות שדחו הטורקים את ההצעה, מקורות ישראלים בכירים סיפרו כי הם השאירו פתח להמשך המגעים. "מילת המפתח היא פתרונות יצירתיים", סיפר בכיר טורקי לאתר האינטרנט הטורקי "האבר פאן", "וזה מה שמחפשים עכשיו". במקביל, התייחס אמש נתניהו לראשונה לנאום ארדואן באו"ם ואמר כי דבריו של ארדואן הם "דברי הסתה שקריים, שערורייתיים ואין להם קשר לעובדות".