ראש הממשלה בנימין נתניהו: "לא נשליך שטחים לתניני האסלאם"

לאחר שוך הסערה המדינית, ממשיך נתניהו להתראיין לכלי התקשורת בעולם. הפעם, הוא נשמע תקיף במיוחד בריאיון שהעניק ל"פגוש את העיתונות" ברשת NBC. "אני אחראי לגורלה של המדינה היהודית היחידה, ואני לא אסכים להשליך שטחים לתניני האסלאם. הייתי מוכן לדחות את שובי לישראל ולפגוש את אבו מאזן"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ממשיך בסבב הראיונות שלו לתקשורת הבינלאומית לאחר נאומו בעצרת האו"ם. נתניהו התארח בתכנית "פגוש את העיתונות" ברשת הטלוויזיה NBC.

"אני אחראי לגורלה של המדינה היהודית האחת והיחידה", אמר נתניהו, "אני לא מוכן להשליך בפזיזות נתחי שטחים למלתעות תניני האיסלאם הקיצוני שאינם יודעים שובע. אני יודע שאנשי עקרונות כמוני הם לא פופלרים, אבל אני מעדיף לסבול עיתונות רעה מאשר הספד טוב".

"אנחנו לא מבודדים בעולם"

במהלך הריאיון, חזר ראש הממשלה מספר פעמים על החלטתו כי מה שמרחיק את ישראל והפלסטינים מהסכם שלום - זה הסירוב הפלסטיני להכיר במדינת ישראל כמדינתו של העם היהודי ובצרכי הביטחון שלה. "הייתי מוכן לדחות את שובי לישראל כדי לפגוש את אבו מאבן בניו יורק, יכולנו לשבת ולדבר", כך לדברי נתניהו.

בתגובה לשאלת המראיין לגבי בידודה של ישראל בעולם, אמר רה"מ כי לדעתו ישראל אינה מבודדת. "אנו לא מבודדים בארה"ב, המדינה החזקה בעולם. הנה, טיילתי אתמול בסנטרל פארק וניגשו אלי אנשים, יהודים ולא יהודים, והביעו תמיכה בישראל. אתה יכול לנסוע ליוון, לבולגריה, לפולין, לקפריסין, להולנד או לאיטליה. לאנשים יש דעות שונות, אבל רבים מתחילים לקבל את העמדה שלנו שצריך מו"מ ישיר, בלי תנאים מוקדמים".

לסיום חלק רה"מ גם על דברי הנשיא לשעבר, ביל קלינטון, שהאשים את נתניהו בכישלון תהליך השלום. "עם כל הכבוד, הוא היה צריך לדעת יותר מכל אדם אחר, שיאסר ערפאת נסוג בקמפ דייוייד. והנשיא לשעבר בוש יכול לומר שהפלסטינים זנחו את התהליך שוב ב-2008".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת