צפו: משליכים נעליים על נאום רה"מ בחברון

אלפים חגגו אל תוך הלילה את הגשת הבקשה להכיר בהקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית ואת נאומו של יו"ר הרשות אבו מאזן. אך כשהוקרן על מסכי הענק נאומו של רה"מ נתניהו - השליכו ההמונים נעליים לעבר המסכים. אבו מאזן עצמו לא הקשיב לנאום. צפו באירועים הלילה

ברמאללה חגגו הלילה אלפים את נאומו ההיסטורי של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בעצרת הכללית באו"ם, ואת ההגשה הרשמית של הבקשה לזכות בהכרה בהקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית במועצת הביטחון.

למרות האכזבה ממספר המשתתפים בעצרת המרכזית בעיר (כ-5,000 בני אדם לערך), קשה היה שלא לחוש באווירת החג השוררת בעיר: שיירות של אנשים נסעו ברחובותיה, עם דגלי פלסטין ואבו מאזן. האלפים גדשו את כיכר יאסר ערפאת, מביעים שמחה ומקווים שהבקשה שהוגשה תאושר בהצבעה באו"ם.

אבו מאזן לאובמה: "המצב הקיים לא יכול להימשך"

במהלך נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהוקרן אף הוא על מסכי הענק שהוצבו בגם בחברון, השליכו עשרות בני אדם נעליים לעבר המסך. הם שרקו והשמיעו קריאות בוז בזמן הנאום, שאת מסריו היה קשה מאוד לשמוע בעצרת המרכזית. על פי דיווחים ערביים, גם אבו מאזן עצמו כלל לא שמע את נאומו של נתניהו, משום שעזב מיד את אולם העצרת בתום נאומו - ומשם כבר החל להיערך לקראת יציאתו מניו יורק בחזרה לשטחי הרשות הפלסטינית.

בימים הקרובים ינהל אבו מאזן שורה של התייעצויות עם בכירי אש"ף ונציגי הפלגים הפלסטיניים, כמו גם עם בכירים ירדנים בעמאן - על מנת לדון ב"השלכות היום שאחרי" ההכרזה באו"ם. גורמים בפמליית היו"ר סיפרו הבוקר ליומון הלונדוני "אל-חייאת" כי אבו מאזן אמר לנשיא אובמה במהלך פגישתם השבוע בשולי הוועידה כי "המצב הקיים אינו יכול להימשך וכי יש להיעשות שינוי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת