נתניהו לאו"ם: לשחרר מיד את גלעד שליט

ראש הממשלה בחר להזכיר בנאומו של החייל החטוף גלעד שליט שמוחזק בשבי. "חמאס מפר את החוק הבינלאומי בכך שהוא מחזיק את החייל שלנו גלעד שליט חמש שנים בשבי", אמר נתניהו ודרש לשחררו. נועם שליט בתגובה: נתניהו אחראי לגלעד, לא האו"ם

ראש הממשלה בנימין נתניהו בחר בנאומו בעצרת האו"ם לדרוש את שחרורו המיידי של החייל החטוף גלעד שליט. "חמאס מפר את החוק הבינלאומי בכך שהוא מחזיק את החייל שלנו גלעד שליט חמש שנים בשבי", אמר נתניהו. "לא אפשרו לו אפילו ביקור אחד של הצלב האדום, והוא מוחזק במרתף חשוך בניגוד לכל החוק הבינלאומי".

בהמשך החליט ראש הממשלה לספר קצת על שליט. "גלעד שליט הוא בנם של נועם ואביבה שליט, נכדו של צבי שליט שניצל מהשואה ב-1943 כנער. גלעד שליט הוא בעצם הבן של כל הישראלים".

נועם שליט: "נתניהו צריך לשחרר את גלעד, לא האו"ם"

נועם שליט, אביו של גלעד, התייחס לנאומו של ראש הממשלה ואמר לחדשות 2 באינטרנט כי נתניהו עצמו הוא האחראי לשחרורו של גלעד משבי חמאס.

"לא האו"ם ולא החברות באו"ם צריכים לשחרר את גלעד אלא ראש הממשלה בעצמו", הדגיש שליט. "לא עודכנו ולא ידעתי על דבריו של ראש הממשלה בנושא. אני הייתי מציע לראש הממשלה לשחרר את האסירים בעסקה המדוברת".

שליט התייחס גם לבקשת ראש הממשלה לאפשר לצלב האדום לבקר אצל שליט: "ראש הממשלה ציין עובדות אבל הוא לא יכול לבוא בדרישות לאו"ם. לא הם אחראים על גלעד אלא הוא, זה בידיו".

 נתניהו לאבו מאזן: בוא נדבר דוגרי

בנאומו פנה נתניהו לאבו מאזן והציע לו להיפגש עוד היום: "בשנה וחצי שאני ראש ממשלה נפגשנו פעם אחת, למרות שדלתי פתוחה תמיד לפניך", אמר נתניהו. "עכשיו שנינו כאן בניו יורק, בוא ניפגש שנינו בבניין האו"ם. מי יימנע מאתנו? מה יימנע מאתנו, אם אנו רוצים באופן כן לעשות זאת היום ולהתחיל בשיחות שלום? אני מציע שנדבר בפתיחות ונקשיב זה לזה בכנות".

"בוא נדבר דוגרי כמו שאנחנו אומרים במזרח התיכון. בעזרת אלוהים אנחנו נמצא את המכנה המשותף של השלום", הוסיף נתניהו. "יש פתגם ערבי עתיק שאומר שאי אפשר למחוא כפיים ביד אחת. זה נכון גם לגבי שלום. אני לא יכול להגיע לשלום לבד. אני לא יכול להגיע לשלום בלעדיך. אבו מאזן אני מושיט את ידי ואת ידיה של ישראל לשלום. אני מקווה מאוד שתאחוז ביד הזו. שנינו הבנים של אברהם אנו גרים באותה ארץ הגורלות שלנו קשורים זה בזה. בוא נגשים. האנשים שהלכו בחושך ייראו אור גדול - בואו ניתן לאור הזה להיות אור של שלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סיקור מיוחד: ההכרזה על מדינה פלסטינית

צפו: הנאום ההיסטורי של אבו מאזן באו"ם

עריקאת: "רוצה לשמוע את נתניהו אומר 1967"

הנייה: מדינה תוקם במאבק, לא במקח

מיוחד: לקראת ההכרזה הפלסטינית באו"ם