דיווח: בוסניה וניגריה יימנעו במועצת הביטחון ויצרו גוש חוסם

המאמצים הדיפלומטים של ישראל וארה"ב נשאו פרי. על פי דיווחים של גורמים אמריקנים, נודע כי בוסניה וניגריה, שתיים מהחברות במועצת הביטחון, החליטו להימנע בהצבעה על קבלת מדינה פלסטינית כחברה מלאה באו"ם. בעקבות כך, מועצת הביטחון תדחה את ההצעה לאחר שהפלסטינים לא הצליחו לגייס לטובתם תשע מ-15 המדינות החברות

הצלחה בקרב הבלימה של ישראל? גורמים אמריקנים מעריכים ארה"ב הצליחה ליצור גוש חוסם נגד הבקשה הפלסטינית לקבלם כחברה מלאה באו"ם. ההערכה מתבססת על סיכומים שהושגו לפיהם בוסניה וניגריה החליטו להימנע בהצבעה.

עם זאת, יאסר עבד רבו הודיע כי הפלסטינים ממשיכים בדרכם ויגישו את הבקשה להתקבל כחברה מלאה באו"ם. "נלך למועצת הביטחון לפי הצעתו של סרקוזי, וגם לעצרת הכללית. אנחנו לא רואים סתירה בין שתי הפניות, אלא חושבים שהן יכולות להשלים האחת את השנייה", אמר.

בהמשך היום יגיעו המאמצים הדיפלומטים לשיא, לקראת נאומיהם של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן וראש הממשלה בנימין נתניהו. רה"מ ביקר הלילה (שעון ישראל) בגראונד זירו, האתר בו נפלו מגדלי התאומים לפני עשור. נתניהו ביקר במקום יחד עם ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג והניח זר, שעות אחדות לאחר שנשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד אמר כי אירועי 11.9 הם תעלומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת