הפלסטינים באו"ם: "סוף למשא ומתן בתיווך אמריקני"

נציגי המשלחת הפלסטינית באו"ם נראים נחושים ללכת למועצת הביטחון ולעצרת. למרות השמועות על הסכם פשרה מתגבש שיכלול משא ומתן עם ישראל הם טוענים: "לא יהיה יותר משא ומתן עם ישראל בתיווך אמריקני"

הפלסטינים אינם מוותרים: נציגי הרשות שנמצאים כעת בניו יורק טוענים כי יפנו למועצת הביטחון ולעצרת הכללית לשם קבלת הכרה. נציגי המשלחת הפלסטינית מבהירים כי לאחר נאום אובמה - יותר לא יהיה משא ומתן עם ישראל בתיווך אמריקני.

בניסיון להביא לפתרון הדרישה הפלסטינית האירופאים ומדינות ערב מנסים ללחוץ ולהציע עסקה שכוללת מהלך אחר. הם קוראים לרשות ללכת לעצרת הכללית ולזכות לתמיכה להכרה במדינה שאינה חברה מן המניין. במקביל הם מציעים לפתוח במשא ומתן עם ישראל על פי נוסחת אובמה ולקבל הבטחה שהפלסטינים לא ינצלו את המעמד החדש כדי להגיש תביעות נגד ישראל.

בתוך כך מבהירים חברי המשלחת הפלסטינית כי יותר לא יהיה משא ומתן בין ישראל לפלסטינים בתיווך של ארצות הברית. לטענתם, הם ילכו מחר למועצת הביטחון להגיש בקשה אחרי נאום אבו מאזן, ובמקביל מדינות אירופה אמריקה הלטינית, אפריקה ומדינות ערב, יביאו יוזמה גם בעצרת הכללית של האו"ם בעוד כמה שבועות.

יאסר עבד רבו, חבר הוועד הפועל של פת"ח התייחס היום להתפתחויות והבהיר: "אנחנו נפנה למועצת הביטחון. לפי הצעתו של סרקוזי נראה שכמה מדינות אירופיות ומדינות מאמריקה הלטינית יציגו גם הן, אולי, הצעה כלשהי לעצרת הכללית. איננו רואים שום סתירה בין פנייה למועצת הביטחון ולעצרת הכללית. שתי הפניות עשויות להשלים זו את זו.

גם ראש ממשלת טורקיה ארדואן התייחס היום ליחסיו עם ישראל ואמר לחדשות 2 כי פתרון המשבר תלוי בממשלת ישראל, וכי העימות הוא לא עם האזרחים אלא עם ממשלת נתניהו. כשנשאל מה ניתן לעשות כדי לשפר את היחסים, ענה: "את השאלה הזאת אתה צריך להפנות לממשלת ישראל. אין לנו שום בעיה מצידנו. הבעיה היא של ממשלת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת