אחמדינג'אד באו"ם: "הציונים אחראים לטרור ולרצח המוני"

יום אחרי דבריו האוהדים של נשיא ארה"ב ברק אובמה, עלה אל דוכן הנואמים מנהיג אירן ונשא שם נאום שטנה נגד ישראל. הוא האשים את האמריקנים ש"הפכו מיליוני אפריקנים לעבדים" ואת הציונות בפרוץ שתי מלחמות העולם

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד נשא הערב נאום שטנה נגד ישראל והעולם המערבי בעצרת הכללית של האו"ם. הוא האשים את היהודים באחריות לפרוץ שתי מלחמות העולם, במעשי טבח בפלסטינים ובשליטה בכלכלה העולמית - שלדבריו, גרמה למשבר. בתגובה לדבריו, עזבו רבים את האולם. את דבריו של נשיא אירן העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט. 

בפתח דבריו, אמר אחמדינג'אד: "למרות כל ההישגים שצברה האנושות עד ימינו אלו, ובהם הקמת האו"ם, נמשכים ברחבי העולם עימותים, מאבקים וניסיונות להשיג שלום. למרות שיתוף הפעולה הבינלאומי, מצבה של האנושות עדיין רחוק מאוד מחיי שלום ושלווה".

אחת הסיבות לכך, לדברי הנשיא האירני, היא ש"הרבה מאוד מדינות בעולם לא סובלות מהמצב הכלכלי ורבות אחרות סובלות ממעשי רצח המוניים. באותו זמן, יש מי שנהנים מהעושר. הסיבות לאי-השוויון הזה הן הבסיס לכלכלה העולמית".

בהמשך, החל לעקוץ את מדינות העולם המערבי: "מי לקחו מאפריקה עשרות מיליוני בני אדם והפכו אותם לעבדים שלהם? מי היו אלו שהמציאו את הקולוניאליזם, ומי הם אלו שהיו כובשים אדמות ומשאבים של אומות אחרות ומחריב אותן?".

אחמדינג'אד האשים את התנועה הציונית בגרימת שתי מלחמות העולם. "אלו היו שתי מערכות שהותירו אחריהן המוני הרוגים ופליטים. כבר 60 שנה שהציונים אחראים למעשי רצח המוניים ומפעילים טרור נגד העם הפלסטיני ומדינות האזור".

"האמריקנים השתמשו ב-11 בספטמבר כדי לפלוש לעירק ואפגניסטן"

באותה הנקודה, החלו רבים מבין נציגי המדינות בעצרת הכללית לעזוב את האולם לאות מחאה. אחמדינג'אד, מצדו, המשיך בשלו ושאל: "מי עושה שימוש בפצצות אטום נגד חפים מפשע וממשיך להתחמש בנשק להשמדה המונית, ומי עשה שימוש באירועי 11 בספטמבר כדי לתקוף את עירק ואת אפגניסטן ולהרוג את אזרחיהן - הכל כדי לעשות שימוש במשאבי המזרח התיכון? האם ניתן לקבל את העובדה שהם מכנים את עצמם מגיני הדמוקרטיה וזכויות האדם?".

בעוד אולם העצרת הכללית הלך והתרוקן מיושביו, המשיך אחמדינג'אד ובהתייחסו לישראל אמר: "איזו ממשלה עושה בעולם ככל העולה על רוחה, ומתעמרת בכל שכנותיה ויתר המדינות ללא שום הצדקה? מי הוא השולט בכלכלות העולם, ומי אחראי למצב הכלכלי העולמי? (הציונים) ממשיכים לשלוט בפוליטיקה הבינלאומית המרכזית וגם במועצת הביטחון, למרות שגרמו לפרוץ שתי מלחמות עולם?".

הנשיא האירני האשים את ארצות הברית ובנות בריתה כי הן "רואות בציונות אידיאולוגיה ותודעה קדושה". הוא אמר שמדינות אלה מאיימות בכוח צבאי ובהטלת עיצומים על כל מי שמעז להטיל ספק בשואה ובאירועי 11 בספטמבר".

אחמדינג'אד סיים את נאומו בשלל ברכות איסלאמיות, לקול מחיאות כפיים מצד נציגי המדינות המעטים שנותרו באולם והאזינו עד תום לדבריו.

תגובת ישראל: אירן בזה לקהילה הבינלאומית

"נשיא אירן חזר והעלה היום - כמו בביקוריו הקודמים בניו יורק ובמקומות אחרים - מסר של עוינות כלפי משפחת האומות, כמו גם איומים על השלום והביטחון בעולם", כך מסרו הערב במשרד החוץ, בתגובה לנאומו של אחמדינג'אד. "אין בכך כל הפתעה. לפני פחות משבועיים, חזר אחמדינג'אד - שהתקבל היום בלבביות באו"ם - על קביעתו החלולה כאילו מתקפת הטרור של 11 בספטמבר היתה מזימה מערבית. עשור לאחר שלמעלה מ-3,000 חפים מפשע איבדו את חייהם, הוא חזר היום על דברי הבלע הללו אל מול פני האומות".

עוד נמסר, "הבוז של אירן כלפי הקהילה הבינלאומית הוא ברור, והוא מודגם ע"י התעלמותה הנמשכת משש החלטות של מועצת הביטחון שקוראות לה להפסיק את תכניות הגרעין והטילים שלה, כמו גם את העברות הנשק לידי טרוריסטים. בעשר השנים שחלפו העיזה אירן פנים מול נחישותה של סבא"א לחשוף את תכנית הגרעין הצבאית שלה. בחישתה בעניינים הפנימיים במדינות קרובות ורחוקות פוגעת בבוטות בריבונותן. גלויים וידועים גם נסיונותיה הציניים - על אף פגיעתה הסדרתית בזכויות אדם - להיבחר לגופים שהוקמו כדי להיאבק בפגיעה בזכויות אדם מכל סוג. לו רק מסיבות אלה היה על הקהילה הבינלאומית למנוע מאירן את הכבוד שבנשיאת דברים מעל במת האו"ם.
עוינותה של טהרן כלפי מדינת ישראל והעם היהודי גם היא גלויה לעין כל. מנהיגי אירן חוזרים וקוראים להשמדת ישראל, מכחישים את השואה ותומכים בגלוי, במילה ובמעשה, בארגוני טרור, כפי שהוכיחה מעורבותה בפיגוע במרכז הקהילה היהודית בבואנוס איירס ב-1994. הצדק בפרשה זו טרם נעשה, וממתין לשעתו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת