זעם ברמאללה: "אובמה הצבוע בעד הכיבוש"

נאום התמיכה בישראל והדיווחים על הדחייה המסתמנת בהצבעה על הבקשה הפלסטינית לעצמאות במועצת הביטחון החליפו באחת את אווירת השמחה בעיר הפלסטינית לזעם רב שמורגש ברחובות. רבים צעדו לעבר מבני השלטון כשהם צועקים: "מוות לישראל, מוות לארצות הברית"

אווירת השמחה שאפפה אתמול את רמאללה התחלפה אחרי נאום התמיכה בישראל בעצרת האו"ם של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, בזעם רב שמורגש ברחובות העיר הפלסטינית ומופנה נגד המנהיג האמריקני.

בצהריים התרכזו יותר מ-100 מפגינים סמוך למשרדו של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, והניפו במקום שלטים שעליהם נכתב: "אובמה הצבוע". נוסף על כך, נראו במקום כרזות ובהן תמונת פניו של נשיא ארצות הברית יחד עם הסיסמאות: "בעד הרוצחים, נגד הקורבנות" ו"תומך בכיבוש, מתנגד לחירות".

בכיכר מנארה שבעיר התרכזו תלמידי בית ספר רבים ומשם החלט לצעוד לכיוון המוקטעה תוך שהם צועקים: "מוות לארצות הברית, מוות לישראל" - ו"תשוחרר פלסטין".

גם במקומות נוספים בגדה המערבית נערכו מפגני מחאה ספונטניים נגד אובמה, והם מקבלים רוח גבית מהדיווחים ההולכים ומתרבים מניו-יורק - שם מסתמן כי בשל ההתנגדות האמריקנית החריפה למהלך הפלסטיני לקבלת עצמאות חד-צדדית, תניח הרשות את ההצעה על שולחן מועצת הביטחון אך תידרוש לדחות אף בכמה חודשים את ההצבעה עליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת