הצצה: החמ"ל של פרס לקראת ההצבעה

האזרח מספר 1 של ישראל נמצא בירושלים בזמן שבאו"ם מנסים הפלסטינים לקבל הכרה. אז מה חושב איש השלום הנצחי על הצעד של אבו מאזן וכיצד הוא משכנע את העולם שאנחנו צודקים?

נשיא המדינה שמעון פרס ניסה היום להסביר מירושלים את העמדה הישראלית לעולם, בעוד שבניו יורק מנסים ראש הממשלה ושריו לבלום את הניסיונות פלסטינים לקבל הכרה באו"ם.

"אנו נמצאים במצב קשה, אבל הוא לא חסר תקווה", אומר פרס ממשכנו בבירה. לאורך היום עורך הנשיא פרס סדרת ראיונות ארוכה לערוצי טלוויזיה מהעולם כולו, ועומד כמעט לבדו מול העולם כדי לשכנע למה אנחנו בצד הצודק.

פרס מסכים כי ממשלת ישראל נמצאת במצב המדיני מהקשים שידעה, אל לטענתו מדובר במצב שאפשר לצאת ממנו. "אני מאמין בשלום. אני מאמין במשא ומתן ישיר. אני חושב שהליכה לאו"ם היא לא משרתת את העניין", מסביר נשיא המדינה.

פרס: משוכנע שאבו מאזן רוצה שלום

"ניהלתי שיחות עם אבו מאזן. אני לא בטוח שמשא ומתן צריך להתחיל ברמת ראש ממשלה", מדגיש פרס שטוען כי אין שלום מפני "שלכולם יש ספקות ואי אמון".

"מה שמעניין אותי, שאני משוכנע שאבו מאזן רוצה גם כן בשלום". אומר פרס. לגבי פנייתו של אבו מאזן לאו"ם הוא מגלה: "אמרתי לו שלפי דעתי זה מיותר, אבל גם לו יש דעת קהל, וגם לו יש שיקולים. אף אחד איננו כאן חופשי לחלוטין.

"אני הייתי פעיל כשישראל לא הייתה מדינה, אלא ספק", נזכר פרס. "אז באמת היה מקום לפיסמיות. יצאנו מזה, ואינני מוכן היום להחליף את ישראל עוד פעם, שתהיה ספק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת