צ'אבז: "ישראל עושה שואה לפלסטינים"

ונצואלה, יחד עם מדינות דרום אמריקה, ידועה כתומכת נלהבת בהקמת המדינה הפלסטינית וצפויה לתמוך בהחלטה באו"ם. נשיא המדינה הוגו צ'אבז שיגר למזכ"ל האו"ם מכתב ובו חזר על תמיכת המדינה בהצעה הפלסטינית, ובו גם האשמה נוספת לעבר ישראל - ביצוע "שואה" לפלסטינים. "ארה"ב פועלת לפי מוסר כפול", האשים צ'אבז

נשיא ונצואלה הוגו צ'אבז (AP)

נשיא ונצואלה הוגו צ'אבז פנה במכתב למזכ"ל האו"ם באן קי-מון, בו הביע פעם נוספת את תמיכתו בהקמת המדינה הפלסטינית והאשים את ישראל בביצוע "שואה" לעם הפלסטיני.

מכתבו של צ'אבז נשלח למזכ"ל האו"ם לקראת הדיון במועצת הביטחון ובעצרת הכללית השבוע בבקשה הפלסטינית. "אני רוצה לחזור פעם נוספת על התמיכה של ונצואלה בהכרה במדינה הפלסטינית", כתב צ'אבז במכתבו. "יש לעם הפלסטיני את הזכות המלאה להיות חופשי, ריבוני ועצמאי".

"ההכרה של האו"ם תהיה צעד היסטורי כלפי העם הפלסטיני שסבל לאורך השנים מהעולם", נכתב עוד במכתב. "במשך הימים האחרונים חזרה וושינגטון מספר פעמים על האמירה כי תטיל וטו על החלטת מועצת הביטחון, אבל בעצרת הכללית הרוב להחלטה מובטח. זה אומר שרק חלק אחד מהשאיפה הפלסטינית לעצמאות ייחסם, אבל לא הכל".

"כמו שאנחנו יודעים", סיכם צ'אבז את מכתבו, "ה'אימפריה' של ארה"ב, כמו במקרים רבים אחרים, פועלת בעולם לפי מוסר כפול - היא פועלת בלוב, אבל מצד שני נותנת לישראל לעשות את מה שהיא רוצה. ארה"ב הפכה להיות התומכת העיקרית בשואה שעובר העם הפלסטיני על ידי הציונים הברברים".

בהצבעה הקרובה על הפנייה הפלסטינית לאו"ם בבקשה להכרה בעצמאותה, צפויה ונצואלה לתמוך, לצד כל מדינות דרום אמריקה שתומכות בהחלטה. נשיא ונצואלה צ'אבז עובר בתקופה האחרונה טיפולים במחלת הסרטן ממנה הוא סובל ונוסע פעמים רבות לחו"ל לצורך קבלת הטיפול הרפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת