ברק: ניגריה לא תתמוך בפלסטינים

שר הביטחון אהוד ברק נפגש הערב עם נשיא ניגריה לקראת האפשרות של פנייה פלסטינית למועצת הביטחון של האו"ם, ושכנע אותו להימנע מלהצביע בעד הכרה במדינה פלסטינית. בכך נותרה יכולת ההכרעה בידי גבון - שעדיין מתלבטת

צעד נוסף בדרך להשגת גוש חוסם במועצת הביטחון של האו"ם: בתום פגישה של שר הביטחון אהוד ברק עם נשיא ניגריה ג'ונתן גודלאק, הושגה הסכמה לפיה ניגרה, החברה במועצת הביטחון של האו"ם, תמנע מבקשת הפלסטינים להכריז עליהם כמדינה עצמאית באופן חד-צדדי, במקרה שתוגש בקשה כזו ביום שישי הקרוב.

פגישתם של שר הביטחון ברק ונשיא ניגריה תואמה לפני כשבוע ועסקה בנוסף באתגר הטרור הבין לאומי ובדרכים שבהן יכולות שתי המדינות לשתף פעולה בתחום זה.

עד כה מסתמן שכל 15 החברות במועצת הביטחון של האו"ם גיבשו עמדות לקראת אפשרות של פנייה פלסטינית, למעט גבון, שעדיין לא החליטה כיצד תצביע. לדברי גורמים פלסטינים, סין, רוסיה, לבנון, דרום-אפריקה, ברזיל והודו יתמכו בבקשתם לעצמאות מדינית במועצת הביטחון, כשההערכות הן שגם פורטוגל תתמוך בהם.

אם אכן יזכו לתמיכת שבע המדינות האחרונות, תהיה זו גבון שתכריע את הכף - אלא שבמקרה זה, צפויה ארצות הברית להטיל וטו על ההצבעה ולסכל אותה. האמריקנים ממשיכים בניסיונות לגבש גוש חוסם כדי לא להגיע למצב שבו יצטרכו להשתמש בזכות הווטו. עם תום הפגישה בין שר הביטחון לנשיא הניגרי, עודכנו הצוותים האמריקנים בתוצאותיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת