"ההצבעה באו"ם יכולה לקחת חודשים"

הרבה מאוד ספינים נערכים מחוץ לבניין האו"ם לקראת פניית הפלסטינים לאו"ם כדי לבקש הכרה, ונראה שככל שהמועד קרב, גדלים סימני השאלה סביב האירוע הדרמטי. מה יבקשו הפלסטינים? כמה זמן תיערך ההצבעה? "קוריאה חכתה 14 שנה עד שקיבלה עצמאות", סיפר אחד הדיפלומטים. במקביל נמשכים המאמצים מצד ארה"ב למנוע המהלך

המשחק הישראלי פלסטיני יתחיל מחר ויגיע לשיאו ביום שישי, אז צפויים הפלסטינים להגיש בקשה למועצת הביטחון של האו"ם להכיר בעצמאותם. אלא שמה שעתיד להתחיל בהגשת בקשה לאו"ם, יכול להסתיים גם חודשים ושנים אחר כך.

בינתיים גוברים הספינים מחוץ לבניין האו"ם בניסיון להשפיע על המהלך. דיפלומטים ותיקים שמלווים את האו"ם כבר זמן רב אמרו היום לחדשות 2 שההצבעה יכולה לקחת שבועות ואף חודשים. אחד מהם סיפר שבמקרה של קוריאה, עברו 14 שנה מאז הוגשה הבקשה למועצת הביטחון של האו"ם ועד שזכו בעצמאות.

ארצות הברית מצדה מתקשה לגייס רוב למהלך, מול אותן מדינות שעדיין מתלבטות אם להצביע בעד או נגד הבקשה הפלסטינית. הקושי העיקרי מולו עומד נשיא ארצות הברית ברק אובמה הוא חוסר הבהירות לגבי נוסח הבקשה שתוגש. אבו מאזן לעומתו מתבצר בעמדתו, ומסרב להצעת המשא ומתן מהצד הישראלי, אך עדיין לא חושף את תוכן הבקשה שתוגש ביום שישי הדרמטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת