הפלסטינים עונים לנתניהו: מו"מ - רק אם תעמוד בתנאים

אחרי שראש הממשלה קרא אמש ליו"ר הרשות לזנוח את המהלך החד-צדדי באו"ם ולחדש באופן מיידי את המגעים המדיניים, משיב היום שר החוץ הפלסטיני בקרירות להצעה. בריאיון מניו-יורק הדגיש ריאד אל-מליכי: משא-ומתן יהיה תחום בזמן ויתנהל רק עם ערבות בינלאומית

אחרי שאמש קרא ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר הרשות, אבו-מאזן, לשוב באופן מיידי אל שולחן המשא-ומתן ולחזור בו מהכוונה לבקש הכרת עצמאות חד-צדדית מהאו"ם, מגיבים הפלסטינים על הדברים ומדגישים כי יחדשו את המגעים - רק אם יעמוד נתניהו בשורה של תנאים שהציבו.

"נתניהו חייב להפסיק מיד את כל פעילות ההתנחלות, כולל במזרח ירושלים, להיכנס למשא-ומתן מיידי שיהיה תחום בטווח זמן שלא יעלה על שישה חודשים עם ערבויות בינלאומיות לכך שהמגעים יתנהלו באופן רציני ואמין", אמר שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מליכי, בתגובה על קריאת ראש הממשלה.

אל-מליכי אמר את הדברים בריאיון שהעניק לרשת "אל גז'ירה" מניו-יורק, שאליה הגיע לקראת הדיון הגורלי שייערך באו"ם ביום שישי הקרוב.

הערב: נתניהו ימריא לניו-יורק

בינתיים, הולך ואוזל שעון החול עד לדיון הדרמטי באו"ם ביום שישי הקרוב. במקביל לניסיונות של הרגע האחרון לחדש את המשא-ומתן בין הצדדים ובכך למנוע את המהלך, ימריא הערב ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לניו-יורק.

מחר, אחרי נחיתתו של נתניהו, ייפתחו הדיונים בעצרת הכללית ונשיא ארצות הברית, ברק אובמה, יישא בה נאום. לאחר מכן הוא צפוי להיפגש עם ראש הממשלה.

הלילה קראה מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון, לישראל ולפלסטינים לשוב אל שולחן המשא ומתן. בריאיון בניו-יורק היא אמרה כי "יש עדיין זמן להשיג פשרה בין הצדדים", וציינה כי ארצה "מקיימת מגעים כדי לחדש את המשא-ומתן".

בשעות הלילה ערכו נציגי הרביעייה הבינלאומית דיונים במהלך הפלסטיני באו"ם. גורם אמריקני בכיר צוטט בסוכנות הידיעות "רויטרס" באומרו על הפגישה כי הדיונים שבה "היו יעילים מאוד וצריכים להימשך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת