שגריר ארה"ב בישראל: הכישלון במשא-ומתן הוא שלנו

דן שפירו נאם הערב בפני צעירות חרדיות והתייחס לנושאים המדיניים העומדים על הפרק. הוא שב והדגיש כי וושינגטון תטיל וטו על בקשה פלסטינית לעצמאות במועצת הביטחון של האו"ם, וציין כי עם זאת - מתנגדת ארצו לסקנציות שמתכננים להטיל בישראל על הרשות

השגריר האמריקני בישראל, דן שפירו (חדשות 2)

כשברקע נמשכים המאמצים האחרונים למנוע את הדיון באו"ם בבקשה הפלסטינית החד-צדדית להכרה במדינה, נאם הערב שגריר ארצות הברית בישראל, דן שפירו, ואמר כי המשך הסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא כישלון שלנו, של ישראל ושל כולם כבר כבר במשך אפילו 60 שנים".

שפירו אמר את הדברים במפגש עם עשרות סטודנטיות חרדיות בקמפוס החרדי של "מכון לנדר". השגריר הדגיש כי ארצו מאמינה "שמשא-ומתן בין הצדדים היא הדרך היחידה להביא ליישום פתרון שתי המדינות - מדינה אחת היא ישראל היהודית והעצמאית, וכן מדינה לפלסטינים - ששתיהן יחיו זו לצד זו בשלום ובביטחון".

שפירו הסביר כי השגת השלום היא אינטרס משותף של שני הצדדים ואמר כי "סוף הסכסוך יעזור לכולם: גם לישראלים וגם לפלסטינים, גם בהיבט הביטחוני וגם בזה הכלכלי".

השגריר שב והדגיש כי כפי שהתחייב הנשיא אובמה, "אם יבקשו הפלסטינים מדינה באו"ם - אנו נטיל וטו במועצת הביטחון. המטרה שלנו במאמץ הזה היא לעבוד עם הצדדים לקראת משא-ומתן". נוסף על כך, הוא הדגיש כי בוושינגטון מתנגדים לצעדי ענישה שונים שייתכן שתנקוט ישראל נגד הרשות - כמו עיכוב משכורות עובדיה ועוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת