משטרת ישראל שוקלת להעביר את נציגה בטורקיה - לרומניה

שבועיים לאחר גירוש רוב הסגל הדיפלומטי הישראלי מטורקיה, נראה כי גם המשטרה תסיים את פעילותה בטורקיה. השר לביטחון פנים אומר היום כי במשטרה שוקלים להעביר את נספח המשטרה בטורקיה בעקבות קשיים בעבודתו מול גורמי הממשל והמשטרה הטורקית

החרפה נוספת ביחסי ישראל - טורקיה (חדשות 2)

היחסים הדיפלומטיים של טורקיה וישראל מידרדרים: אחרי הודעתה של טורקיה על החלטתה לצמצם את קשריה עם ישראל ולנהל בין המדינות יחסים בדרג דיפלומטי זוטר, שנמשכה בהחלטת הטורקים לגרש את הסגל הדיפלומטי הישראלי הבכיר, במשטרה שוקלים להעביר את נציג המשטרה במדינה לרומניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על המשבר עם טורקיה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את הדברים אמר היום השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'. לדבריו, ההצעה להעביר את נספח המשטרה הישראלי מטורקיה מגיעה בעקבות "קשיים שבהם נתרל הנציג בעבודתו מול השוטרים הטורקים וגורמי הממשל".

בתחילת החודש זומנה סגנית השגריר הישראלי באנקרה, אלה אפק, למשרד החוץ המקומי - שם נמסר לה באופן רשמי כי היא ויתר הצוות הדיפלומטי הבכיר שם, ובו גם נספח צה"ל, נספח המשטרה ונציג המוסד, מגורשים מטורקיה ועליהם לעזוב את שטחה בתוך שתי יממות.

השגריר עצמו, גבי לוי, שוהה בישראל כבר זמן מה לרגל חופשת הפרישה שלו, ומשום שבמשרד החוץ העדיפו להימנע מתמונות מביכות של השגריר מגורש מטורקיה. כעת נותרו בנציגות הישראלית באנקרה רק אישים דיפלומטיים בעלי דרגת מזכיר שלישי ומטה - פקידים זוטרים באופן יחסי.

במקביל לגירוש אנשי צוות השגרירות הישראלית, גם הפקידים בשגרירות הטורקית בתל אביב קיבלו הוראה לעזוב את המקום, ואת היחסים הדלים בין המדינות מנהל מאז פקיד בעל דרגה זוטרה של מזכיר שלישי.