אבו מאזן: "צופה תקופה קשה אחרי הפנייה לאו"ם"

עם נחיתתו בניו יורק לקראת עצרת האו"ם בסוף השבוע והפנייה ההיסטורית למועצת הביטחון, אומר ראש הרשות הפלסטינית כי "העם הפלסטיני וההנהגה יעברו זמנים קשים ביותר אחרי הפנייה לאו"ם". בשיחה עם כתבים הוסיף אבו מאזן כי הוא נתון ללחצים בינלאומיים

מתכונן לסוף השבוע. אבו מאזן (חדשות 2)

ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן אומר היום כי הוא צופה מצב "קשה מאוד" ברשות לאחר הפנייה לאו"ם בסוף השבוע הקרוב.

אבו מאזן שוחח עם כתבים שטסו עמו לניו יורק, לקראת עצרת האו"ם הקרבה. בשיחה אמר אבו מאזן כי הוא נתון ללחצים בינלאומיים סביב כוונתו לפנות למועצת הביטחון באו"ם.

"העם הפלסטיני וההנהגה יעברו זמנים קשים ביותר אחרי הפנייה לאו"ם דרך מועצת הביטחון, בבקשה לקבל חברות מלאה למדינה פלסטינית בגבולות 1967 ובירתה - מזרח ירושלים", אמר אבו מאזן לפי סוכנות הידיעות AFP.

סקר BBC: רוב העולם בעד מדינה פלסטינית

סקר של רשת BBC הבריטית שפורסם הלילה, מגלה שרוב העולם תומך בהקמת מדינה פלסטינית. הסקר, שנערך ב-19 מדינות ברחבי העולם על ידי ה-BBC וGlobeScan-, מגלה ש-49% מתושבי העולם חושבים שיש להצביע בעד הבקשה. 21% בלבד טוענים שהממשלה שלהם צריכה להתנגד בהצבעה. בסקר השתתפו בסך הכל 20,466 בני אדם.

כצפוי, הסקר הראה תמיכה חזקה בהכרזה פלסטינית במדינות מוסלמיות, אך תוצאותיו מראות שגם במדינות שבהן הייתה תנגדות חזקה להצעה, יותר אנשים הצביעו בעדה מאשר נגדה. תוצאה מפתיעה התקבלה בסין, שם 56% תומכים בהצעה לעומת רק 9% שהביעו התנגדות למהלך של הקמת מדינה פלסטינית.

כך לדוגמה, בארצות הברית והפיליפינים הצביעו 36% נגד ההחלטה. אולם 45% מהאמריקאים ו-56% מהפיליפינים תמכו בהכרזה. התמיכה הנמוכה ביותר הייתה מצד הודו, בה 32% מהאזרחים סבורים כי יש לתמוך בהכרזה פלסטינית על מדינה ו-25% חשבו שיש להתנגד לה. הודים רבים מתברר, עדיין מתלבטים בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת