רה"מ: מהלך הפלסטינים באו"ם ייכשל

רה"מ לא מודאג מפניית הפלסטינים לאו"ם: בפתח ישיבת הממשלה הבהיר נתניהו כי בקשת הרשות הפלסטינית להתקבל כחברה באו"ם תיכשל הודות לתמיכת ארה"ב. "בסוף, אחרי שהעשן יתפזר מסביב למה שקורה באו"ם, הפלסטינים יתעשתו ויזנחו את התהליכים עוקפי המשא ומתן", אמר רה"מ

בטוח בדרכו: יומיים לפני יציאתו לעצרת האו"ם בניו יורק ראש הממשלה בנימין נתניהו מפגין ביטחון ואומר היום בפתח ישיבת הממשלה כי "הניסיון של הפלסטינים להתקבל כחברה קבועה באו"ם ייכשל".

נתניהו התייחס להודעתו של אבו מאזן בנאומו ביום שישי האחרון לפיה יפנה למועצת הביטחון בבקשה להכיר במדינה פלסטינית ואמר כי "חברות מלאה באו"ם היא היעד שהציבו הפלסטינים לפני שנה והיעד שאבו מאזן הציב שוב אתמול. מועצת הביטחון היא כמו הממשלה של האו"ם ואני משוכנע שכתוצאה מפעולתה של ארצות הברית ושיתוף הפעולה ההדוק עמה ועם הממשלות האחרות, הניסיון הזה ייכשל".

לדבריו, "מדובר בפרלמנט של האו"ם, בו ניתן להעביר כל החלטה. אין לכך אותה חשיבות כמו למועצת הביטחון". לשרי הממשלה הסביר נתניהו כי השתתפותו בעצרת האו"ם נועדה להשיג שתי מטרות: "הראשונה - להבהיר שזהו מהלך עוקף משא ומתן, שלא יצלח וייבלם במועצת הביטחון. היעד השני הוא לדבר בעצרת ולהציג את האמת שלנו: העובדה שאיננו זרים בארצנו, יש לנו זכויות בארץ הזו שהולכות אחורה 'רק 4,000 שנה' ושיש לנו זכות לשמור על ביטחוננו".

נתניהו ניצל את ישיבת הממשלה על מנת לתקוף שוב את הפלסטינים בטענה שהתחמקו ממשא ומתן. "ישראל רוצה שלום, אבל הפלסטינים עושים הכל בשביל לטרפד משא ומתן ישיר", אמר נתניהו. "הם התעלמו מכל ההצעות שלנו שהשמעתי בנאום בר-אילן, בנאום בכנסת ובקונגרס. הם חמקו מכניסה למשא ומתן אחרי הצעד חסר התקדים של הקפאה של עשרה חודשים, והם צריכים להבין שחרף הניסיון הנוכחי לעקוף את המשא ומתן שוב, השלום יושג רק במשא ומתן ישיר".

הוא הוסיף כי: "לדעתי בסוף, אחרי שהעשן יתפזר מסביב למה שקורה באו"ם, הפלסטינים יתעשתו ויזנחו את התהליכים עוקפי המשא ומתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת