כך פועל חמ"ל ההסברה הישראלי באו"ם

לכל שאלה תשובה: חזית עיקרית שבה ישראל תצטרך להתמודד עם פניית הפלסטינים לאו"ם היא התקשורת הזרה, שכבר התפרסה מחוץ לבניין האו"ם לקראת הבקשה להכרה חד צדדית במדינה פלסטינית. "גייסנו את כל מי שאפשר", מספר ראש מערך ההסברה גידי שמרלינג. גם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן גויס למטרה

מלחמת ההסברה לקראת ההכרזה: ישראל נערכת בכל החזיתות לקראת כוונת הפלסטינים לפנות למועצת הביטחון של או"ם בבקשה להכרזה חד צדדית על מדינה פלסטינית. אחד הכלים המרכזיים שבו תולים חברי הממשלה את יהבה הוא חמ"ל הסברה בינלאומי שהוקם בניו יורק במיוחד לקראת המהלך הצפוי ביום שישי הקרוב.

בראש החמ"ל עומד גידי שמרלינג, ששימש עד לא מזמן ראש מערך ההסברה במשרדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הפלסטינים זוכים לאהדה לא מבוטלת ולכן הוחלט להקים חמ"ל הסברה משולב של משרד ראש הממשלה, משרד החוץ ומשרד ההסברה", סיפר בריאיון לתכנית "הכל דיבורים" ברשת ב' עם ירון דקל. "המטרה היא להחדיר לתקשורת הזרה את הנרטיב הישראלי שהוא מאוד פשוט אבל לא מאוד מובן: ששלום משיגים במשא ומתן ולא בשום דרך אחרת".

במשימת ההסברה לקראת הפנייה לאו"ם ישתתפו ראש הממשלה בנימים נתניהו, שר החוץ אביגדור ליברמן, סגן שר החוץ דני איילון, השר להגנת הסביבה גלעד ארדן וגם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן שמגיע לניו יורק כדי לקחת חלק באירוע אחר בנושא בריאות שמתקיים באו"ם. "

בין הנציגים של מדינת ישראל: סגן שר הבריאות יעקב ליצמן

בחמ"ל ייקחו חלק יישתתפו בנושא ההסברה באו"ם: לשם כך יגיעו גם ראש הממשלה שר החוץ סגן שר החוץ דני איילון, שר הביטחון ברק, השר לאיכות הסביבה גלעד ארדן, סגן שר הבריאות ליצמן, שגריר ישראל באו"ם, השגריר הישראלי בוושינגטון, הקונסול בניו יורק, ונציגי הקהילה היהודית בניו יורק. "גייסנו את כל מי שנמצא עכשיו בניו יורק", הסביר שמרלינג. "עוד כלי מאוד חשוב שלנו הם הקהילות היהודיות, שהם בעצם השגרירים הפחות רשמיים שלנו אבל הם שגרירי אמת גם בארצות הברית וגם במדינות אחרות. יוקם אוהל דיאלוג ותיערך עצרת סמוך לבנין האו"ם של הקהילות היהודיות שמאוד מאוד משפיעות בארצות הברית".

מאות כלי תקשורת כבר החלו להתפרס ברחוב שמוביל לבניין האו"ם בניו יורק. "נעשית הרבה עבודה של הקונסוליה בניו יורק כדי לדחוף עוד ועוד ראיונות, כדי שכמה שיותר נציגים שלנו יופיעו בכלי התקשורת הבינלאומיים - שמאוד מעוניינים לשמוע את המסר שלנו", הוסיף שמרלינג. במקום מתוכננת להתקיים במקביל גם הפגנה אירנית נגד ישראל.

מטרת החמ"ל לדברי שמרלינג היא "לשטוף את כלי התקשורת הרבים שמגלים עניין רב בנושא הזה", תופעה שתגבר לדבריו לקראת יום שישי שבו יינתנו הנאומים. בחמ"ל יקחו חלק גם דוברי שפות זרות כדי לתת מענה לכל כלי התקשורת השונים. "תפקידנו לדאוג שהמסר הישראלי ברור ומובן בעולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת