אובמה ונתניהו ייפגשו בעצרת האו"ם

לאחר נאומו של יו"ר הרשות הפלסטינית הערב במוקטעה, הודיע הבית הלבן כי הנשיא האמריקני וראש הממשלה הישראלי צפויים להיפגש במהלך ישיבת העצרת בשבוע הבא. השניים ידונו בפנייה הפלסטינית לאו"ם ובנאומו של יו"ר הרשות במוקטעה. הנשיא האמריקני לא יפגוש את אבו מאזן

נתניהו ואובמה בפגישתם בבית הלבן. ארכיון (רויטרס)

נשיא ארה"ב ברק אובמה צפוי לפגוש את ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך כינוס עצרת האו"ם בניו יורק בשבוע הבא, כך הודיע הערב הבית הלבן. לעת עתה, לא צפוי הנשיא האמריקני להיפגש עם יו"ר הרשות אבו מאזן.

אובמה ונתניהו ידונו בפגישתם בפנייה הפלסטינית לאו"ם, להכרה במדינה בגבולות 67', וצפויים להתייחס לנאומו של אבו מאזן הערב. ככל הנראה, יבהיר נתניהו לאובמה פעם נוספת כי ישראל מתנגדת לפנייה הפלסטינית ואובמה ישוב ויבטיח לו כי בכוונת ארה"ב להטיל וטו על ההצעה במועצת הביטחון.

 רה"מ: "כך לא משיגים שלום"

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף את הדברים שאמר יו"ר הרשות אבו מאזן, הערב במוקטעה, וקרא לו לשוב לשולחן המשא ומתן באופן מידי.

"שלום לא משיגים בהליכה חד צדדית לאו"ם ולא בחבירה לארגון הטרור חמאס", נכתב בהודעת משרד ראש הממשלה. "שלום יושב אך ורק במשא ומתן ישיר עם ישראל".

עוד נכתב בהודעה: "הרשות הפלסטינית והעומד בראשה מתחמקים בעקביות משיחות ישירות עם ישראל. כשהרשות הפלסטינית תנטוש את מהלכי הסרק כהליכה חד צדית לאו"ם, היא תמצא את ישראל שותפה למו"מ ישיר לשלום".

"אי אפשר לפגוע בלגיטימיות של ישראל"

"אנחנו הולכים לסיים את מה שהתחיל יאסר ערפאת לפני 60 שנה", הבטיח אבו מאזן הערב בנאומו. "אנחנו לא רוצים לפגוע בלגיטימיות של קיומה של מדינת ישראל. אף אחד לא יכול לעשות את זה", ניסה יו"ר הרשות לפייס. "אנחנו רוצים לבודד את הכיבוש, לסיים אותו, ולא את מדינת ישראל. אנחנו רוצים לסיים את האלימות נגדנו, את השימוש בכלבים וחיילים שעושים המתנחלים, ולא מעבר".

"כל הפעילויות שלנו בפנייה לאו"ם צריכות להיות פעילויות של שלום", הצהיר אבו מאזן וזכה למחיאות כפיים סוערות. "הפעילויות שלנו צריכות להיות שקטות ושלומניות, לא אלימות. אם נשתמש בכוח אנחנו ניגרר למקומות שישראל רוצה לגרור אותנו אליהם. ישראל רוצה שנשתמש באלימות וניגרר לשם, אבל אסור לנו לתת להם את התירוץ לכך. אנחנו רוצים מדינה, זה נכון, אבל לא יותר מזה. אנחנו לא רוצים מלחמה. כל חצייה של הגבול הזה ופעילות שאינה של שלום - אינה חלק מהמהלך הזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת