אובמה יפגוש את ארדואן: הנמך הלהבות מול ישראל

גם למדינות המערב נמאס מההצהרות התוקפניות של ראש ממשלת טורקיה ארדואן כלפי ישראל. בשל כך, זומן ארדואן לשיחת נזיפה אצל הנשיא האמריקני ברק אובמה

פגישה מתוחה ודרמטית תתקיים בשבוע הבא בעצרת האו"ם. בעקבות ההתבטאויות האחרונות שלו כנגד ישראל, ייאלץ ראש ממשלת טורקיה רג'פ טייפ ארדואן לפגוש לשיחת נזיפה את נשיא ארה"ב ברק אובמה.

על פי ההערכות של גורמים מדיניים אובמה ידרוש מארדואן להנמיך את גובה הלהבות בעימות מול ישראל. ארדואן עצמו, ממשיך לבקר במדינות המזרח התיכון ונחת היום בטריפולי, בירת לוב. במהלך דברים שנשא יחד עם נציגי האופוזיציה - הוא נמנע מלהתייחס לעימות הנוכחי בין אנקרה לבין ירושלים.\

ארדואן יצא נגד אסד: "לא ישרוד לאורך זמן"

ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן תקף היום את נשיא סוריה בשאר אסד, כשאמר כי "אלו שמדכאים את עמם בסוריה לא ישרדו לאורך זמן". ארדואן אמר את הדברים במהלך ביקורו בלוב, כחלק ממסעו במדינות "האביב הערבי".

"הזמן של האוטוקרטיות נגמר, וגם המשטרים הטוטליטריים נעלמים אט אט", אמר ארדואן במהלך הביקור, אל מול קהל לובי שהריע לו. ראש הממשלה הטורקי קרא לעם הלובי להתאחד מול הרודן מועמר קדאפי ולהתכונן ליום שאחרי לכתו.

"אתם אלה שהראיתם לכל העולם שאף ממשל לא יכול לעמוד בדרכו של העם, רצונותיו ושאיפותיו", אמר ארדואן.

הבוקר פרסמו כלי התקשורת בטורקיה כי ראש הממשלה ארדואן רמז כי ישתף פעולה עם צבא אירן לצורך לחימה במנהיגי ארגון הכורדים בצפון עירק. לא נמסרו פרטים נוספים על היוזמה המתגבשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת