נתניהו יקרא לאבן מאזן לפתוח במו"מ מיידי

גורמים מדיניים בכירים צופים כי בנאומו בעצרת האו"ם בשבוע הבא, יקרא נתניהו ליו"ר הרשות הפלסטינית לשוב לשולחן המשא ומתן - ללא דיחוי. כך דווח ברשת ב'. שגריר ישראל באו"ם: "הישגים אפשר להשיג רק בהידברות"

נתניהו ואבו מאזן. על בימת האו"ם (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי בנאומו בעצרת האו"ם בשבוע הבא, לקרוא ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לחדש את ההידברות בלי דיחוי. כך דווח הבוקר ברשת ב', מפי גורמים מדיניים בכירים.

שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור אמר לרשת ב' כי הפעילות באו"ם לקראת פניית הפלסטינים, היא "בהיקף רחב" והביע תקווה שעוד מדינות יבינו ש"אי אפשר להשיג דברים בכפייה והישגים אפשר להשיג רק בהידברות".

להערכת פרושאור לפי הדיווח, חילוקי הדעות בקרב הפלסטינים מצביעות על כך שגם שם לא משוכנעים שמהלך חד-צדדי יקדם את האינטרס הלאומי הפלסטיני.

לקראת ההכרזה: חמאס ופתח נפגשו 

נציגים מפתח ומחמאס נפגשו אמש בעזה ודנו בסוגיית העמדה הפלסטינית לקראת הגשת הבקשה לאו"ם להכרה חד צדדית במדינה פלסטינית שמתוכננת ל-23 בספטמבר, כך דיווחנ סוכנות הידיעות "מען". למרות חילוקי הדעות בין הפלגים, נראה כי קיימת הסכמה על חשיבות האחדות הלאומית.

לדברי בכיר בחמאס איסמעיל רדואן, קיימת מחלוקת לגבי האסטרטגיה שבה יש לנקוט, "אבל יש חשיבות לשמירה על האחדות הלאומית למרות הדרך השונה שבה רואה כל אחד את המציאות". רדואן הוסיף כי הצדדים יעשו מאמצים כדי לקבוע פגישות נוספות בהמשך, טרם הפנייה לאו"ם.

בחמאס הצהירו לא פעם על התנגדותם למהלך וכינו אותו "מהלך קוסמטי שלא יועיל לעם הפלסטיני". אנשי הארגון מתנגדים גם להפגנות המתוכננות בעד המהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת