ליברמן: "הרשות אימצה את רעיון 'היודן ריין'"

בעקבות ההתבטאות של הנציג הפלסטיני בארה"ב, מען עריקאת, לפיה "מדינה פלסטינית עתידית תהיה 'נקייה מיהודים'", הנחה הבוקר שר החוץ ליברמן את נציגי משרדו להגיש מחאה רשמית לארה"ב ולאיחוד האירופי. אל מול דבריו של הנציג הפלסטיני, תוקף ליברמן: "כדאי שמדינות העולם ייקחו זאת בחשבון בהצבעה על המדינה הפלסטינית"

שר החוץ ליברמן (חדשות 2)

שר החוץ וסגן ראש הממשלה, אביגדור ליברמן, הנחה את נציגי משרד החוץ להגיש מחאה רשמית למדינות האיחוד האירופי ולארה"ב, נגד דברי נציג הרשות הפלסטינית בארה"ב שלפיהם מדינה פלסטינית עתידית תהיה "נקייה מיהודים".

בשיחה עם כתבים בוושינגטון, אמר אתמול מען עריקאת, השגריר הפלסטיני בארה"ב, כי "בני עמו דורשים שמדינתם העתידית תהיה 'חופשיה מבני העם היהודי'". עריקאת שלל אפשרות לפשרה, אשר במסגרתה לא יפונו ההתנחלויות הגדולות, והוסיף: "בתום ניסיון של 44 שנות כיבוש צבאי, וכל החיכוכים והעימותים שבאו בעקבותיהם, יהיה זה לטובת שני העמים לחיות בנפרד".

הבוקר נמסר ממשרד החוץ בירושלים בתגובה כי "השר ליברמן אמר כי הדברים שאמר השגריר הפלסטיני מען עריקאת מצטרפים לדברים דומים שנאמרו מפי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, והם מוכיחים שהנהגת הרשות הפלסטינית אימצה למעשה את רעיון 'היודן ריין'". לדברי ליברמן: "כדאי שמדינות העולם ייקחו זאת בחשבון בבואם לדון בבקשה הפלסטינית להקמת מדינה".

בעקבות הדברים, במשרד החוץ אף נשקלת האפשרות לבטל את ההשתתפות הישראלית בכינוס ועידת המדינות התורמות שיתקיים בסוף השבוע בניו-יורק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת