אבו מאזן: לא ניסוג מהפנייה לאו"ם

יו"ר הרשות הפלסטינית מצהיר בריאיון לטלוויזיה המצרית כי אין בכוונת הפלסטינים לחזור בהם מבקשתם להכריז על מדינה פלסטינית עצמאית בעצרת הכללית של האו"ם בשבוע הבא. "למרות הלחצים המופעלים עלינו - הרשות הפלסטינית תפנה לאו"ם", הבטיח אבו מאזן

לא נכנע ללחצים: יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן דחה את האפשרות של נסיגה מהמהלך הפלסטינים שבוע הבא - אז ייפנו לעצרת הכללית של האו"ם למען הכרה במדינה עצמאית.

למרות הלחצים הדיפלומטים מצד ארה"ב והאיחוד האירופי למנוע את הפנייה הפלסטינית לעצרת האו"ם, הצהיר אבו בריאיון לטלוויזיה המצרית, כי אין בכוונת הפלסטינים לעצור את המהלך החד צדדי בהכרה של מדינה פלסטינית עצמאית.

"הליכה לאו"ם כדי לבקש חברות מלאה של פלסטין בארגון בינלאומי - הוא צעד בלתי נמנע ואין לסגת ממנו", הצהיר אבו מאזן. "למרות הלחצים שמופעלים עלינו, הפלסטינים יגשו לאו"ם שבוע הבא ויבקשו חברות מלאה בארגון", הוסיף.

גורמים פלסטינים הזכירו באחרונה את האפשרות שהעצרת הכללית של האו"ם תשדרג את מעמדה של הרשות הפלסטינית גם אם לא תזכה למעמד של חברה מלאה, שתוכל לקחת חלק במוסדות בינלאומיים בהם בית הדין בהאג. "זה מה שישראל וארה"ב לא רוצות" אמר אבו מאזן.

במהלך הריאיון חזר אבו מאזן על התנאים המוקדמים שלו לחידוש המשא ומתן עם ישראל - עצירה מוחלטת של הבנייה בהתנחלויות וחזרה לגבולות 1967.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת