אחרי הנאום: ארדואן ואבו מאזן נפגשו בקהיר

יום לאחר נאומו התוקפני של ראש ממשלת טורקיה באוניברסיטת קהיר, נפגש עמו היום ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן. השניים, לפי כלי תקשורת פלסטינים, דנו בהקמת המדינה הפלסטינית וסקרו את ההתפתחויות האחרונות באזור

ארדואן בקהיר, היום (AP)

מחזקים את הקשרים: יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן נועד בשעות הצהריים בקהיר עם ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, ודן עמו בתמיכתה של טורקיה בפנייה הפלסטינית לעצרת הכללית של האו"ם בשבוע הבא, בדרישה להכרה בהקמתה של מדינה עצמאית. השניים דנו בהיערכויות האחרונות לקראת הפנייה לאו"ם, ובמאמצים של מדינות האזור בסיוע לרשות בפנייה לאו"ם.

בכלי התקשורת הפלסטינים דווח כי אבו מאזן וארדואן שוחחו בעניין "בקשתה של הרשות הפלסטינית להתקבל כחברה מלאה באו"ם", וכן ב"מאמצים המשקיעות המדינות הידידות על מנת לסייע בפנייה לאו"ם". עוד דווח כי במהלך הפגישה סקרו השניים את ההתפתחויות האחרונות באזור. "אבו מאזן הודה לטורקיה ולעם הטורקי על תמיכתו בסוגיה הפלסטינית", דווח בצהריים.

את מרבית נאומו אמש, בפני שרי החוץ של הליגה הערבית, הקדיש ארדואן לסוגייה הפלסטינית, והצדיק את הפניה של הרשות לעצרת הכללית של האו"ם. "זו לא אפשרות, אלא חובה", אמר ארדואן וזכה למחיאות כפיים מהנוכחים באולם. "אני פונה אליכם, נציגים יקרים. בואו נניף את דגל פלסטין גבוה לשמיים. אנחנו בטורקיה ניתן את ידנו להנהגה הפלסטינית ונצעד איתה יחד בדרך הזאת".

ארדואן אתמול: לא נשתוק על פשעי ישראל בעזה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת