הפלסטינים טרם הגישו בקשה רשמית לאו"ם

בניו יורק נפתח אמש הכינוס ה-66 של העצרת הכללית של האו"ם, שבמרכזו יעמוד נושא המדינה הפלסטינית. נציג קטאר, שמשמשת השנה כנשיאה התורנית, ציין כי לא התקבלה פנייה רשמית של הפלסטינים אל העצרת הכללית. במקביל נערכים ניסיונות אחרונים מצד ארה"ב לחדש את המו"מ בין ישראל והפלסטינים

מרוץ נגד הזמן: הכינוס ה-66 של העצרת הכללית של האו"ם נפתח אמש בניו יורק. הנציג מקטאר, שתשמש השנה כנשיאה התורנית, פתח את הכינוס בהתייחסות לשינויים שחלו בשנה החולפת בעיקר במדינות ערב, אולם במוקד הכינוס השנה יעמוד נושא המדינה הפלסטינית. עד כה ציין הנציג הקטארי לא התקבלה פנייה רשמית של הפלסטינים אל העצרת הכללית.

במקביל, נמשכים המאמצים מצד ארצות הברית להחזיר את הצדדים למשא ומתן. אמש הודיעה מזכירת המדינה האמריקנית, הילארי קלינטון על שיגורם לאזור של שני השליחים המיוחדים למזרח התיכון, דניס רוס ודייויד הייל, בניסיון לחדש את המגעים בין הצדדים. קלינטון הבהירה כי הדרך היחידה להגיע להסכם בר קיימא היא דרך שולחן המשא ומתן.

"כולנו יודעים שלא משנה מה יקרה או לא יקרה באו"ם, התוצאה של היום למחרת לא תהיה התוצאה שאליה שואפת ארצות הברית להגיע. אנחנו תומכים בפיתרון ארוך טווח שיהיה מקובל על שני הצדדים", אמרה קלינטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת