נתניהו בישיבת הממשלה: "ישראל והעולם עדיין תחת איום"

ביום בו מציין העולם עשור לפיגועי ה-11/9, מזהיר ראש הממשלה כי ישראל ומדינות העולם עדיין נמצאות תחת איום של מדינות רדיקליות. "האיום יהיה גדול לאין שיעור אם המשטרים הרדיקלים יקבלו נשק גרעיני", אמר נתניהו בישיבת הממשלה, והתייחס למתפרעים בקהיר: "הם שוללים את השלום והמדינה". ברק: "כחוט השערה לאובדן חיים"

ראש הממשלה נתניהו מתייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה לפיגועי ה-11 בספטמבר שאירעו לפני עשור, בדיוק ואמר כי ישראל עדיין נמצאת תחת איום. "האיום יהיה גדול לאין שיעור אם המשטרים הרדיקלים יקבלו נשק גרעיני", הזהיר.

"האיום הוא על כולם, על ביטחונה של ישראל, על אירופה ולדעתי גם על רוסיה ומדינות נוספות", הסביר ראש הממשלה. "עדיין המאבק ניטש וברור שהאיום יהיה גדול לאין שיעור, אם המשטרים הרדיקלים יקבלו לידיהם נשק גרעיני".

בהמשך התייחס נתניהו שוב לאירועי סוף השבוע במצרים ואמר: "תולשי הדגלים לא בוחלים בשום אמצעים. הם לא מתעניינים בשאלות פרטניות, והם שוללים את השלום והמדינה".

"אני שמח שיש גם קולות אחרים במצרים ובממשל שרוצים לקדם את השלום ולהתמיד בו", אמר עוד נתניהו, והוסיף כי מתקיימים דיונים עם מצרים במטרה להשיב את השגריר הישראלי והסגל הדיפלומטי לקהיר.

גם שר הביטחון ברק התייחס בישיבת הממשלה לתקרית החמורה בקהיר. "האירוע שלשום היה אירוע מורכב ומסוכן מאוד, כחוט השערה לאובדן חיים ופוטנציאל נזק עצום. זה נפתר לשמחתנו כהלכה", לדברי ברק. "כאנשים פוליטיים, אנחנו מאוד חסכניים במחמאות ובמתן קרדיט, ולכן דווקא במקרה הזה, היות וכל כך ברור אל מי היו העיניים מופנות אילו חוט השערה הזה היה נקרע וחלילה הייתה קורית שם התרחשות הרבה יותר חמורה, ראוי להגיד שזה במידה רבה נגמר כפי שזה נגמר בזכות ניווט תכליתי וחד בהובלה אישית של ראש הממשלה".

"היכולת לגייס בקצב כזה את האמריקנים, מצד אחד", המשיך ברק במחמאות לראש הממשלה, "וחרף כל המהמורות, להצליח לקיים את השיח עם המצרים ולשמור את התמונה הכוללת של המצב בתוך חדר השגרירות, הביאה לכך שזה קרה כך ובהחלט מגיע לראש הממשלה קרדיט גדול".

"ישראל תדבוק בהסכם השלום"

אתמול בערב התייחס ראש הממשלה לראשונה לתקרית תקיפת שגרירות ישראל בקהיר על ידי המון מצרי זועם הלילה. "שבוע טוב, לפנות בוקר סמוך לשעה 5:00 הסתיים בשלום מבצע החילוץ המורכב של אנשי שגרירות ישראל בקהיר", פתח נתניהו את דבריו. "מתוך חדר המצב של משרד החוץ עבדתי יחד עם שר החוץ, שר הביטחון, ראש השב"כ, ראש המוסד, הרמטכ"ל ואנשיהם".

"לנגד עיננו עמדה משימה אחת – להבטיח את שלומם של שליחי ישראל במצרים. פעלנו יחד באחריות כדי שהאירוע הזה יסתיים על הצד הטוב ביותר. מיד בתחילת האירועים הנחיתי להחזיר את כל הסגל והמשפחות למדינת ישראל. במקביל, פעלנו מול מצרים ומול האמריקנים כדי להבטיח שאנשינו יחולצו ללא פגע. אני מבקש להודות לנשיא ארה"ב, ביקשתי ממנו לסייע. זה היה רגע גורלי, הוא אמר – 'אעשה כל מה שאני יכול'. אנו חבים לו תודה מיוחדת, ברית אמיצה וחיונית עם ארה"ב".

"אני מבקש לציין את ההתערבות של הקומנדו המצרי, שללא ספק מנעה אסון. קיימנו קשר עם הממשלה במצרים, לכל הצדדים היה ברור שההגנה על שגרירות ישראל היא חלק בלתי נפרד מתפקידה של מדינה ריבונית, ולכן אני מעריך את שר ההסברה המצרי שגינה את ההתקפה. הצטרפו אליו מנהיגים בעולם ובעולם הערבי".

"ישראל תמשיך לדבוק בהסכם השלום עם מצרים. אנחנו פועלים כדי להחזיר את השגריר עם סידורי ביטחון לו ולאנשי הסגל. במקביל, הציר המדיני שלנו ימשיך לייצג את מדינת ישראל בקהיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת