צפו: ההרס בשגרירות - היום שאחרי

מהחומה שהייתה אמורה להגן על שגרירות ישראל בקהיר נותרו רק הריסות והמקום כולו נראה כמו אזור מלחמה. אחר הצהריים ניסו אזרחים מצריים להצית את המהומות מחדש, אך נוכחות משטרתית מוגברת מנעה זאת. כך נראית השגרירות ביום שאחרי

שקט מתוח ברחובות קהיר ביום שאחרי תקיפת שגרירות ישראל בבירת מצרים. ביום שאחרי פריצת ההמון ואלפי המפגינים לתוך שטח השגרירות – שטחה הריבוני של מדינת ישראל, ההרס במקום רב מאוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על המתרחש במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הערב עוד ניסו כמה אזרחים להצית את המהומות מחדש, אך במקום ישנה נוכחות רבה של כוחות משטרה וכלי רכב משוריינים. חומת ההגנה של השגרירות שהייתה אמורה להגן עליה – נותרה הרוסה לגמרי.

ובתוך הדרמה שהתרחשה בשגרירות ישראל במצרים ביממה האחרונה, מסתתר גם סיפור מרגש אחד. במהלך הלילה שוחח ראש הממשלה נתניהו שלוש פעמים בטלפון עם המאבטחים הישראלים שהיו נצורים בשגרירות. מפקד האבטחה בשגרירות ביקש מראש הממשלה: "אם האירוע לא ייגמר טוב, אני מבקש שתודיעו אישית להורים שלי ולא בטלפון".

השיחה בין השניים עוררה התרגשות רבה ונתניהו השיב: "אתה איש יוצא מן הכלל נפעיל את כל הכוחות כדי להוציא אותך ואת חבריך בשלום".

לפנות בוקר פרץ כוח קומנדו מצרי לבניין השגרירות, הרחיק מפגינים ובתיאום עם הממשל בישראל חילץ את ששת אנשי השגרירות שהיו נצורים בבניין, בהם גם מפקד האבטחה שביקש מראש הממשלה לשוחח עם הוריו. הם הוצאו מהבניין בלבוש אזרחי כשפניהם מכוסות כדי שלא יזוהו על ידי ההמון.

אנשי השגרירות הועברו לכלי רכב משוריינים ובציר מאובטח היטב הוסעו מיד לשדה התעופה. מטוס מנהלים ישראלי קטן המתין להם שם והם הוטסו לישראל.

דרמה בשגרירות ישראל בקהיר - סיקור מיוחד:

שר החוץ אביגדור ליברמן: "היתה הוראה לירות, זו סכנת חיים"

נתניהו: "הקומנדו המצרי מנע אסון"

"האשמה כולה מוטלת על מצרים"

הלכוד ביקש מרה"מ: "תודיע להוריי"

רגעי הדרמה: כך חולצו אנשי השגרירות במצרים

צפו בהתפרעות בתוך השגרירות בקהיר

חשש: מסמכים מסווגים נגנבו מהשגרירות בקהיר

במבצע חשאי השגריר והסגל הדיפלומטי פונו ממצרים