נשיא טורקיה: "ישראל - נטל על בנות בריתה"

עבדאללה גול יצא לרוסיה, אך לא פספס ההזדמנות להצטרף למתקפה הקשה על ישראל. "ישראל עמדה להתנצל ארבע פעמים בעבר, אך היא חזרה בה ברגע האחרון", אמר. "היא כמו אי קטן באזור, המיושב במאות מליוני ערבים...היא חייבת לחשוב על עשיית שלום מכובד עם שכנותיה"

עבדאללה גול. תוקף את ישראל (רויטרס)

נשיא טורקיה מצטרף לגל המתלהם נגד ישראל: עבדאללה גול תוקף את ההחלטה בירושלים של להתנצל בפני טורקיה, ומותח ביקורת חריפה על המדיניות הישראלית באזור. "ישראל היא כפויית טובה המהווה נטל על בנות בריתה", הוא אומר היום בדרכו לרוסיה. "ישראל צריכה לשקול שלום מכובד עם שכנותיה הערביות".

רוצים לקבל עוד עדכונים על ההידרדרות עם טורקיה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נתניהו לא יכול היה לקבל תגובה אוהדת כל כך בפרלמנט שלו, כשם שקיבל בקונגרס האמריקני", אמר גול בלגלוג ופנה לבנות בריתה של ישראל: "תנו לה לעשות הכל לבדה, אל תתנו לה להוות עליכן נטל".

נשיא טורקיה התייחס גם לסוגיית ההתנצלות שלא הגיעה. "ישראל עמדה להתנצל ארבע פעמים בעבר, אך היא חזרה בה ברגע האחרון", אמר גול. "היא כמו אי קטן באזור, המיושב במאות מליוני ערבים...היא חייבת לחשוב על עשיית שלום מכובד עם שכנותיה".

ארדואן מחריף הטון: "במשט הבא - ספינות קרב"

אמש המשיך ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, את הקו התקיף נגד ישראל ואף החריף אותו עוד יותר, עם איום חריף לפיו כל משט שיצא בעתיד מחופי ארצו לעבר רצועת עזה - ילווה בספינות קרב של חיל הים הטורקי.

בריאיון לרשת "אל ג'זירה" אמר ארדואן כי "טורקיה לא תאפשר לישראל להשתמש במשאבי הים התיכון לבדה". בהתבטאות זו ניתן לראות רמיזה להצטרפותה של טורקיה לחזית שבה פתחה לבנון נגד ישראל, באשר לניצול מאגרי הגז שהתגלו בים התיכון.