השר אלי ישי נפגש עם שגריר מצרים בישראל

על רקע המתיחות בין ישראל למצרים, נפגש לאחרונה שר הפנים אלי ישי עם שגריר מצרים יאסר רידא - לבקשת מצרים. בפגישה אמר רידא לישי כי "הקולות המצריים לפתיחת הסכם השלום ישראלי מצרי הם כוחות חלשים ומועטים". ישי: כי אין תועלת במעשים חד צדדיים

שר הפנים אלי ישי נפגש לאחרונה עם שגריר מצרים בישראל יאסר רידא על פי בקשת המצרים. הפגישה ארכה למעלה משעה.

בפגישה עלתה סוגיית מרכזיותה של מצרים בתהליך המדיני הישראלי פלסטיני. השר ישי אמר לשגריר כי הוא קורא למצרים לסייע ביצירת פרטנר פלסטיני למשא ומתן, שיוביל לתהליך מדיני. לדבריו, הוא תומך בחידוש משא ומתן עם מנהיגות שמעוניינת בדיאלוג אמיתי.

ישי הדגיש בפני השגריר כי אין תועלת במעשים חד צדדיים. השגריר סידא אמר לשר הפנים הישראלי כי הסכם השלום תלוי רבות בקיום משא ומתן עם הפלסטינים. התלות, לדבריו, היא בקושי של הציבור לשאת ניתוק ישראלי-פלסטיני לעומת החיבור השקט בין ישראל למצרים.

"אין סיבה לדאגה בישראל"

השגריר אמר שהקולות המצריים לפתיחת הסכם השלום ישראלי מצרי הם כוחות חלשים ומועטים. לדבריו, אין סיבה לדאגה בישראל. רידא הוסיף כי המצרים תולים תקוות רבות בש"ס בכל הקשור לחידוש התהליך המדיני.

שר הפנים הדגיש בפניו שהרב עובדיה תומך תמיכה משמעותית בשמירה מיוחדת על הקשר עם מצרים בעידן החדש ושמירה על הסכם השלום. השגריר דיבר בזכות הצפייה של מצרים להיות גורם מתווך, "שושבין" כלשונו, במו"מ עתידי בין ישראל לרשות.

רידא אמר עוד, כי הוא מקווה שהחקירה של הפיגוע באילת תהיה "מהירה ומוצלחת" ושהמסקנות יהיו מקובלות על שני הצדדים. ישי השיב לו כי נתניהו פתוח לשלום, עשה צעדים אמיצים ומוכן לעשות צעדים דומים כאלה בעתיד.

"באומץ שלו הוא דומה לאופן שבו בגין התנהל מול מצרים", אמר ישי, והפלסטינים צריכים לדעת זאת. השגריר הוסיף באוזני שר הפנים הישראלי "טיפ" בעניין מצרים: הוא הציע למנהיגים הישראלים להמעיט בדיבור בעניין התהליכים הפנימיים במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת