ארדואן ממשיך לאיים: "את המשט הבא לעזה ילוו ספינות קרב"

ראש ממשלת טורקיה הזהיר בריאיון ל"אל ג'זירה" כי הספינות שייצאו בעתיד מחופי ארצו לכיוון הרצועה ילוו בחיל הים הטורקי. הוא איים כי "לא יאפשר לישראל לנצל לבדה את המשאבים בים התיכון"

ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, ממשיך ללבות את האש והמתח עם ישראל. הערב הוא שיגר לעבר ירושלים איום נוסף והזהיר כי כל משט שיצא בעתיד מחופי ארצו לעבר רצועת עזה - ילווה בספינות קרב של חיל הים הטורקי.

רוצים לקבל עוד עדכונים על ההידרדרות עם טורקיה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון לרשת "אל ג'זירה" אמר ארדואן כי "טורקיה לא תאפשר לישראל להשתמש במשאבי הים התיכון לבדה". בהתבטאות זו ניתן לראות רמיזה להצטרפותה של טורקיה לחזית שבה פתחה לבנון נגד ישראל, באשר לניצול מאגרי הגז שהתגלו בים התיכון.

שלשום נודע כי ארדואן איים על קפריסין לבל תאפשר לחברת "נובל אנרג'י" לקדוח ב"בלוק 12", שבה מחזיקה קבוצת "דלק" באופציה לרכוש 30% מהזכויות בקידוח הגז. איומי טורקיה כבר עוררו תגובה נזעמת מצד יוון שדרשה מהטורקים "לנהוג באחריות".

אתמול האשים ארדואן את ישראל כי גם בעבר לא כיבדה את ההסכמים עם ארצו, ואף בעסקת נשק סיפקה לצבאה כלי טיס מקולקלים. "בוצעה עסקה בה רכשנו מזל"טים. לאחר מכן כמה מהם הוחזרו כדי לעבור תיקון, וישראל עדיין לא החזירה לנו אותם. האם זה מוסרי?", שאל ארדואן.

"לא ניתן לאף אחד לזלזל בכבודנו", הדגיש ארדואן. "לא איכפת לי אם זה יעלה לנו 15 מיליון דולר או 150 מיליון. ישראל צריכה לכבד את האחריות שלה בהסכמים בינלאומיים".