פחות מחודש אחרי מתקפת הטרור בדרום: שגריר ישראל שב לקהיר

היחסים שבים למסלולם: פחות מחודש אחרי תקרית הדמים בדרום, בה נהרגו גם שלושה חיילים מצרים, שב אמש שגריר ישראל במצרים, יצחק לבנון, למתחם השגרירות בקהיר - כך מדווחים היום כלי תקשורת במצרים. עם זאת, הרשויות לא לוקחות סיכונים ומקימות בימים אלו חומה מסביב למתחם השגרירות

הגדר מסביב למתחם שגרירות ישראל בקהיר ("אל-מצרי אל-יום")

פחות מחודש לאחר מתקפת הטרור בדרום, שגרמה גם להידרדרות ביחסים בין ישראל למצרים, נראה כי היחסים שבים לאיטם למסלולם. שגריר ישראל בקהיר, יצחק לבנון, שב אמש למעונו בבירה המצרית, לאחר כשלושה שבועות בהם שהה בישראל בעקבות המתיחות ביחסים בין המדינות - כך מדווחים היום כלי התקשורת המצריים. על פי הדיווחים, לבנון שב אתמול בערב לקהיר, במטוס פרטי.

במקביל, נראה כי השלטונות המקומיים אינם מתכוונים לקחת סיכונים, ולמרות רגיעת הסערה ברחוב המצרי כתוצאה ממותם של החיילים המצריים בתקרית בדרום, בימים אלו נבנית חומה מיוחדת מסביב למטה השגרירות הישראלית - על מנת למנוע את הישנות תקרית הסרת הדגל הישראלי מעל מטה השגרירות.

קריאות בפייסבוק להשתתף בהפגנה נגד הגדר

כלי תקשורת במצרים פרסמו היום תמונה ראשונה של הגדר הנבנית מסביב למתחם השגרירות. התמונות עוררו את זעמם של מספר ארגונים במצרים, ששבו על קריאתם לערוך הפגנת ענק מול מטה שגרירות ישראל בקהיר. בשלב זה ההפגנה צפויה להיערך ביום שישי הקרוב, התשעה בספטמבר.

תנועת "נוער המהפכה הערבי" פרסמה ברשתות החברתיות קריאות להשתתף בהפגנה - שנועדה לדברי המארגנים "להרוס את הגדר הנבנית במקום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת