נתניהו מנסה לחדש את המו"מ הישיר עם הפלסטינים

כתגובה לביקורת הקשה של שר ההגנה האמריקני לשעבר רוברט גייטס, ייפגש היום נתניהו עם בכירים אמריקנים. בפגישה יקרא ראש הממשלה לנסות ולחדש את השיחות הישירות מול הפלסטינים. גורמים המקורבים לנתניהו אמרו כי הוא משוכנע שרק משא ומתן ישיר יכול להוביל לפתרון הסכסוך

השיחות הישירות יחודשו? (רויטרס)

בלשכת נתניהו לא יכלו להתעלם מהמתקפה הבוטה נגד ראש הממשלה מפיו של שר ההגנה האמריקני לשעבר רוברט גייטס, כפי שפורסם היום על ידי העיתונאי ג'פרי גולדברג מסוכנות הידיעות בלומברג. גורמים בסביבת נתניהו אמרו בתגובה שראש הממשלה עומד על האינטרסים החיוניים של ישראל והוא ימשיך לעמוד מול לחצים בינלאומיים כדי להגן על אינטרסים אלה.

אותם גורמים אמרו שנתניהו "קרא וקורא כל הזמן לאבו מאזן לבוא למשא ומתן ישיר" וכי ראש הממשלה משוכנע שרק משא ומתן כזה יכול להוביל לפתרון. עוד אומרים בסביבת ראש הממשלה שההדלפה של השיחה והביקורת של גייטס קשורה ללחצים מדיניים, שמופעלים כעת סביב נוסחת חידוש המשא ומתן.

הערב ב-17:00 ייפגש נתניהו עם שני שליחים אמריקנים, דניס רוס ודייויד הייל (מחליפו של השליח ג'ורג' מיטשל), לשיחה בנושא זה. בסיבת ראש הממשלה אמרו שנתניהו עומד על צרכי הביטחון של ישראל ועל ההכרה בישראל כמדינה יהודית.

לעמדות אלה של נתניהו, אמרו אותם גורמים, יש תמיכה רחבה מאוד גם בישראל וגם בארצות הברית, כפי שהתברר בביקורו האחרון של נתניהו בוושינגטון, כשנאם בפני שני בתי הקונגרס. "למדינת ישראל יש ראש ממשלה שיודע לעמוד על האינטרסים החיוניים וגם על הכבוד הלאומי", אמרו אותם גורמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת