אבו מאזן: "נפגשתי עם ברק בחשאי בירדן"

במסיבת עיתונאים ברמאללה חשף יו"ר הרשות הפלסטינית כי למרות הקיפאון במו"מ, הוא ערך לאחרונה כמה מפגשים עם שר הביטחון ברק בעמאן, בניסיון לחדש את התהליך המדיני ולבלום את המהלך החד-צדדי המתוכנן באו"ם. לדברי אבו מאזן, "הישראלים לא התגמשו בשום נקודה ולא היו מוכנים ללכת אף לא צעד אחד לקראתנו"

אחרי הדיווחים על כך שראש הממשלה, בנימין נתניהו, מנע ברגע האחרון מהנשיא שמעון פרס להיפגש בירדן עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, גילה היום האחרון בעצמו כי נועד לאחרונה בעמאן עם לא אחר מאשר שר הביטחון, אהוד ברק, למרות הקיפאון במשא-ומתן בין הצדדים.

במסיבת עיתונאים שערך אבו מאזן ברמאללה סיפר כי נועד עם ברק כמה פעמים בניסיון לחדש את המגעים ולמנוע את המהלך החד-צדדי שמתכננים הפלסטינים לנקוט החודש באו"ם להכרה בהם כמדינת עצמאית.

לפי יו"ר הרשות, "בכל המפגשים האלה לא התגמשו הישראלים בשום נקודה ולא היו מוכנים ללכת אף לא צעד אחד לקראתנו", ועל כן מדובר בניסיון שהסתיים בכישלון. עם זאת, הדגיש אבו מאזן כי בכל מקרה - בכוונתו להמשיך בתיאום הביטחוני בין כוחותיו לבין צה"ל וישראל.

גורם ישראלי בכיר אישר לכתבנו המדיני אודי סגל כי פגישה כזו אכן התקיימה וציין שהתקיימו עוד כמה פגישות שלא נחשפו, אך אף אחת מהן לא הביאה לפריצת דרך ולחידוש המו"מ.

נתניהו: מוכן לנסוע לרמאללה כדי לחדש את השיחות

מוקדם יותר היום נועד ראש הממשלה נתניהו במעונו הרשמי עם עמיתו הבלגי, איב לטרם. רה"מ ניצל את ההזדמנות ושיגר מסר לעבר אבו מאזן לפתוח עמו באופן מיידי במשא-ומתן ישיר: "הוא יכול לבוא לירושלים, אני יכול לנסוע לרמאללה, או ששנינו ניסע לבריסל" - הציע ראש ממשלת ישראל.

נתניהו ציין בפני אורחו כי מאז שנכנס לתפקידו "הוא רואה חשיבות עליונה בקיום משא-ומתן ישיר עם הפלסטינים", וכי לצערו - "ההנהגה הפלסטינית בחרה להימנע משיח ישיר והעדיפה לבחור בפנייה לאו"ם - מהלך שיוביל למבוי סתום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת