לפני ההצבעה: נועם שליט ייצא לאו"ם

רגע לפני הדיון הגורלי בבקשת הפלסטינים לזכות בהכרה כמדינה, ימריא נועם שליט לניו-יורק וינסה לשכנע בכירים באו"ם ונציגי מדינות שונות כי על הרשות חלה חובה לעמוד בתנאי החוק הבינלאומי ולשחרר את בנו לאלתר, עוד לפני שייזכו במעמד של מדינה. עם זאת, מבהירים במטה שליט: "הכל ייבחן לפי מבחן התוצאה"

נועם שליט. עיתוי רגיש לביקור (חדשות 2)

על רקע הקיפאון הנמשך במגעים לשחרורו של גלעד שליט, ועם התקרבות מועד ההצבעה על בקשת הפלסטינים לקבל הכרה חד-צדדית במדינה עצמאית, ייצא הלילה אביו של החייל החטוף, נועם שליט, לניו יורק - שם ייפגש עם בכירים באו"ם וידון עמם בהשלכות המהלך על שחרור בנו ועל ציפיותיו מהם.

לפי הודעה מטעם המפגש, אמור אביו של גלעד "להיפגש עם נציגי מדינות שונות ובכירים במטה האו"ם העוסקים בנושאים הומניטאריים, כדי לדון בשחרורו המיידי וללא תנאים של בנו. כמו כן, שיגרה משפחת שליט מכתב מפורט בנושא לכל נציגי המדינות החברות באו"ם. עיתוי הביקור מתקשר לבקשה הפלסטינית הצפויה להכרה וקבלה כמדינה חברה באו"ם". 

בני המשפחה הדגישו בהודעה כי "המשך כליאתו והחזקתו של גלעד כבן ערובה, יותר מחמש שנים, לצרכי סחיטה ומיקוח בשטחה של היישות הפלסטינית המבקשת הכרה - מהווה הפרה בוטה של החוק הבינלאומי ואינה מתיישבת עם בקשה להכרה".  

"הנסיעה משרתת גם את האינטרס של מדינת ישראל"

העצרת הכללית של האו"ם (AP)
יו"ר המטה לשחרורו של גלעד, שמשון ליבמן, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "הפגישות שנועם ייערוך באו"ם חשוב שייעשו עוד לפני שנציגי המדינות יחליטו לאשר את ההכרה במדינה פלסטינית. הסיבה לכך היא שמי שיצביע בעד ההצעה, חייב לדרוש מאותה יישות פלסטינית עתידית לעמוד בכללים שנקבעו בחוק הבינלאומי - במיוחד במישור ההומניטרי ותנאי החזקת האסירים, וכמובן על הצורך לשחרר את גלעד מיד".

ליבמן הבהיר כי את הנסיעה לא מלווה תחושה של אופטימיות מצד בני המשפחה. "אחרי יותר מחמש שנים, המונח הזה כבר לא נמצא בלקסיקון שלנו והדבר היחיד הוא מה שיהיה במבחן התוצאה. אין לנו ספק שבסופו של דבר, נמצא העניין בידיו של ראש הממשלה".

למרות זאת, הוא הסביר כי "המשפחה תעשה שימוש בכל אמצעי לחץ שיעמוד לרשותה. זו הסיבה שהיציאה של נועם לארצות הברית משרתת, בסופו של דבר, לא רק את עניין שחרורו של גלעד, אלא גם את האינטרס של מדינת ישראל", כלשונו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת