הקבינט לא ידון במשבר עם טורקיה

יום לאחר הפגנת הענק, התייחס היום ראש הממשלה נתניהו למחאה החברתית שהוציאה אמש 400 אלף איש לרחובות. "בשיח הציבורי שהחל עם הציבור באמצעות ועדת טרכטנברג, יש הזדמנות ייחודית לעשות שינויים", אמר רה"מ לפי רשת ב'. על טורקיה אמר: "לא נתנצל על שחיילי השייטת הגנו על עצמם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום לראשונה להפגנת הענק אמש, בכל רחבי הארץ. "הממשלה מחויבת לעשות שינויים של ממש, להפחית את יוקר המחיה ולתקן עיוותים חברתיים", אמר נתניהו בפתח הישיבה.

נתניהו הוסיף כי "בשיח הציבורי שהחל עם הציבור באמצעות ועדת טרכטנברג, יש הזדמנות ייחודית לעשות שינויים". בדבריו התחייב ראש הממשלה ליישם במהירות אתה המלצות הוועדה. "זאת ועדה רצינית והיא תביא המלצות רציניות", אמר נתניהו.

בנושא המשבר העמוק ביחסים עם טורקיה, אמר נתניהו כי: "ישראל מעולם לא רצתה שקשריה עם טורקיה יידרדרו והיא אינה רוצה זאת גם כעת". עוד הוסיף ואמר ראש הממשלה: "דוח פאלמר קובע באופן חד משמעי שמדינת ישראל פעלה במהלך אירועי המשט על פי החוק הבינלאומי".

"לא נתנצל על שחיילי השייטת הגנו על עצמם מפני פעילים אלימים של ארגון IHH ולא נתנצל על שאנו פועלים למנוע הברחת נשק לארגון הטרור חמאס שיורה על אזרחינו", הוסיף.

בסיום דבריו ביקש ראש הממשלה לפנות באופן אישי לחיילי השייטת שהשתתפו בחילוץ, ואמר להם: "כשם שאתם ושאר חיילי צה"ל מגנים עלינו, אנחנו נגן עליכם בכל מקום ובכל פורום. לצד זה אני שב ואומר, מדינת ישראל מביעה צער על אובדן חיים. אני מקווה שגם תימצא הדרך להתגבר על המחלוקת עם טורקיה. ישראל מעולם לא רצתה שיחסיה עם טורקיה יידרדרו, וגם עכשיו ישראל איננה מעוניינת בדרדור היחסים".

הערב היה נתניהו אמר לכנס את שרי הקבינט המדיני-ביטחוני לדיון בנושא יחסי טורקיה-ישראל, אולם מלשכת רה"מ נמסר כי בסופו של דבר לא יעסוק הדיון ביחסים עם טורקיה אלא בנושאים אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת