בנט על ההבנות עם אירן: "בכל דור ודור קמים עלינו לכלותנו"

ישראל ממשיכה להציג חזית התנגדות אחידה להסדר המתגבש עם אירן. שר הכלכלה פנה לאמריקנים דרך רשת CNN, ושאל מדוע לא דורשים מאירן להפסיק לקרוא להשמדת ישראל כחלק מהבנות הגרעין. "עם מי שקורא להשמדת ישראל אי אפשר לעשות עסקאות", אמר. "ההסכם הנוכחי גרוע מהתרחיש הכי גרוע שדמיינו"

ההתנגדות הישראלית להבנות הגרעין עם אירן מגייסת, ברוח החג, גם את הגדת הפסח. שר הכלכלה נפתלי בנט התראיין הלילה לרשת הטלוויזיה האמריקנית CNN ואמר כי "בכל דור ודור קמים עלינו לכלותנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"העסקה הגרועה הזאת סוללת את דרכם של האירנים להשיג פצצה גרעינית", אמר בנט לתכנית של ארין ברנט ששודרה הלילה בארה"ב. "יש להעמיק את הסנקציות ולא להסיר אותן. למרות הכל, עדיין אפשר להשיג עסקה טובה".

כמו ראש הממשלה נתניהו, גם בנט השתמש בביטוי "עסקה רעה". "הדיל הוא יותר גרוע מהתרחיש הכי גרוע שדמיינו", אמר. "מדובר בעסקה רעה שלא משמידה אפילו לא צנטריפוגה אחת וסוללת את הדרך להשגת נשק גרעיני בידי אירן".

"לחתור לעסקה טובה"

בנט הציג בריאיון מסמך של המנהיג העליון של אירן עלי חמיאני, מסמך שבו מפורטים תשעה צעדים להשמדת ישראל. "עם אנשים כאלה אי אפשר לעשות עסקאות", טען. "לא בזמן שהם קוראים להשמיד את מדינת ישראל".

שר הכלכלה גם הציג מה לדעתו המעצמות צריכות לעשות בשביל להשיג עסקה טובה. "צריך להמשיך עם הסנקציות ולחכות שהחרם הכלכלי ישפיע עוד יותר", אמר. "במוקדם או במאוחר הכלכלה האירנית לא תוכל לעמוד בסנקציות וזה מה שאנחנו אמורים לחתור אליו".

בנט הסביר את הקשר בין החג לעסקה עם אירן, לשיטתו. "בכל דור קמים אנשים שרוצים להשמיד אותנו", אמר. "פעם זה היה המצרים, פעם היוונים, רומאים, הנאצים ועכשיו אלו האירנים שבמפורש רוצים להשמיד אותנו, אבל לאורך ההיסטוריה העם היהודי תמיד ניצח, וכך גם הפעם".