חמאס פעל לסכל יחסים בין ישראל לבין דרום סודן

ח"כ דני דנון הגיע למדינה החדשה כנציג ישראלי ראשון המבקר בבירה ג'ובה. הוא נפגש עם הנשיא ובכירי השלטון שם, ובין היתר דן עמם בדרכים להשיב לדרום סודן את המסתננים השוהים בשטח ישראל. הנשיא סיפר לו כי "משעל והנייה פנו בניסיון לשכנע לא לקיים יחסים דיפלומטיים עם ישראל"

דנון ונשיא דרום סודן, קייר (חדשות 2)

פחות מחודשיים אחרי היווסדה, הגיע היום ח"כ דני דנון מהליכוד לדרום סודן כנציג ישראלי ראשון במדינה הצעירה מאז קבלת עצמאותה. פרט לטקס השבעת הממשלה וסבב פגישות מתוכנן עם בכירים בבירה ג'ובה, מתכוון דנון לדון גם בדרכים לקידום השבת המסתננים הסודניים השוהים בישראל למדינה הצעירה.

ח"כ דנון נפגש עם נשיא דרום סודן, סלוואה קייר, וכן עם כמה בכירים שם - ובהם שרי התעשייה והמסחר, החוץ והאוצר. בהודעה מטעמו נמסר כי הוא "דן איתם על האפשרויות לקידום היחסים בין המדינות" וכן כי הוא "התייחס לאפשרויות הסחר עם דרום סודן, שמשאביה כוללים בין היתר: נפט, זהב, כסף, עופרת, ברזל, נחושת ועוד".

לדברי דנון, "עושרה הטכנולוגי של ישראל ועושר משאבי הטבע של דרום סודן מהווים מתכון בטוח לשגשוג היחסים בין שתי המדינות".

בפגישה עם הבכירים המקומיים, סיפר ח"כ דנון על הקמת אגודת ידידות פרלמנטארית בין דרום סודן לבין ישראל בכנסת. בשיחה עם שר האוצר שם, הבטיח דנון כי "העמקת הקשר בין המדינות יתרום רבות לבנייתה של דרום סודן".

בפגישה בין דנון לבין הנשיא קייר, אמר לו האחרון כי ראשי חמאס, חאלד משעל ואיסמעיל הנייה, פנו אליו בניסיון לשכנע אותו שלא לקיים יחסים דיפלומטיים עם ישראל. קייר הבהיר כי "דרום סודן אינה מדינה ערבית" והבטיח לפתוח בזמן הקרוב שגרירות של דרום סודן בירושלים. נוסף על כך, הוא נענה להזמנה להגיע לביקור רשמי בארץ.

באשר למאמציו של דנון להשיב את המסתננים הסודניים מישראל למדינה החדשה, אמר הח"כ לנשיאהּ: "העם הסודני עבר תהפוכות ושפר מזלו בהקמת מדינה מתוקנת וחדשה. עלינו, מדינות העולם, לתת כתף בשיקום העם הסודני ולתמוך בפליטים אשר השאירו מאחוריהם משפחות ובתים לשוב ללא חשש למדינתם החדשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת