בכיר בפת"ח: "התכנית לבקש מדינה מהאו"ם - עדיין תקפה"

האיומים בסנקציות כלכליות מצד ארה"ב לא מרפות את ידיהם של הפלסטינים לקראת ספטמבר, כך עולה מדבריו של בכיר הפת"ח נביל שעת' שהצהיר היום במוסקבה כי התכנית לבקש הכרה מהאו"ם עדיין תקפה. "האיומים של האמריקנים, לפיהם יבטלו את הסיוע לפלסטינים אם נפנה לאו"ם אינם לגיטימיים", אמר שעת' לעמיתיו במהלך הפגישה

נביל שעת'. ארכיון (רויטרס)

הפלסטינים לא מתכוונים להיות מושפעים מהאיומים של הממשל האמריקני לסנקציות כלכליות ומתכוונים להמשיך במהלך הפנייה לאו"ם בחודש ספטמבר בבקשה להכרה במדינה פלסטינית עצמאית, כך הכריז היום חבר הוועדה המרכזי של פת"ח נביל שעת'.

שעת' אמר את הדברים במהלך פגישה במשרד החוץ הרוסי, אליה יצא בשליחות יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו-מאזן.

"האיומים של האמריקנים, לפיהם יבטלו את הסיוע לפלסטינים אם נפנה לאו"ם אינם לגיטימיים", אמר שעת' לעמיתיו במהלך הפגישה. בנוסף, האשים שעת' את האמריקנים ב"אהדת יתר" כלפי ישראל.

"לא נוותר על זכותנו להגדרה עצמית. איננו מהססים יותר ולא נחזור מכוונתנו להקים מדינה", אמר שעת' וקרא לנשיא האמריקני ברק אובמה לעמוד בפני מחויבותו כלפי הפלסטינים.

שעת' התייחס במהלך הפגישה לשני נושאים נוספים - ממשלת האחדות הפלסטינית וההתקוממות בלוב. באשר לנושא הראשון, אמר שעת': "הפלגים הפלסטינים הסכימו לדחות את הקמת ממשלת האחדות עד שפנייתנו תידון באו"ם".

באשר להתקוממות בלוב, הביע שעת' תמיכה באופוזיציה והביע תקווה כי המצב יסתיים במהרה "כדי שהאזרחים במדינה יוכלו לחיות בשקט וברוגע ולהקים דמוקרטיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת