בצל המתיחות: פרס אירח את סגן השגריר המצרי

למרות הדיווחים על מתיחות בין ישראל למצרים מאז אירועי הדמים בגבול, הגיע הערב סגן השגריר המצרי לארוחת ה"איפטאר" החגיגית אצל נשיא המדינה שמעון פרס. "כולנו מתפללים לשלום", אמר הנשיא, שאירח על שולחנו גם בכיר בשגרירות הירדנית

כמיטב המסורת, גם השנה אירח נשיא המדינה שמעון פרס את נכבדי העדה המוסלמית לסעודת "איפטאר", השוברת מדי יום את צום הרמדאן.

השנה, למרות המתיחות השוררת בין המדינות בעקבות מתקפת הטרור בדרום ומות החיילים המצרים בתקרית, הגיע לארוחה גם סגן השגריר המצרי בישראל מוסטפא אלקוני. גם בכיר בשגרירות הירדנית הגיע לארוחה.

הנשיא פרס התייחס לאירועים האחרונים במצרים, ואמר כי ישראל מתפללת לשלום. "זהו חג אישי", אמר פרס לנוכחים, "זה הזמן שכל אחד מתייחד עם האל. בעוד כמה שבועות גם אנחנו נברך את אותן ברכות".

"אני לא יכול להתכחש ולא להגיד שכולנו מודאגים מהאירועים של הימים האחרונים", הוסיף הנשיא. "לשלום עם מצרים וירדן תרומה עצומה לכל האזור. אני זוכר את החתימות על ההסכמים, עם מצרים ועם ירדן, הסיסמה היתה פשוטה: לא עוד מלחמה, לא עוד שפיכות דמים".

הנשיא חתם את דבריו בפנייה לנציגי מצרים בין המשתתפים ואמר: "אנחנו מתפללים שמצרים תצא לחופשי ושתדע שגשוג כלכלי". בנוסף בירך הנשיא את ירדן: "מערכת היחסים בינינו לבין הממלכה מלאה בחום והבנה. אני שמח שבאנו והתאספנו ברוח טובה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת