ספרד מובילה להכרה במדינה פלסטינית: "זה הזמן לעשות משהו"

"יש תחושה שזה הזמן לספק לפלסטינים תקווה שמדינה פלסטינית יכולה להפוך למציאות", אומרת היום שרת החוץ הספרדיה אחרי סוף שבוע אלים בישראל וברצועת עזה. ב-2 בספטמבר יתכנסו שרי החוץ של האיחוד בפולין - שם ספרד תסביר מדוע זה הזמן לתמוך בבקשה של אבו מאזן

פרס עם ראש ממשלת ספרד. הבקשות לא עזרו (חדשות 2)

ספרד מובילה מהלך של הכרה אירופית במדינה פלסטינית, עקב ההסלמה בדרום ותקיפות צה"ל בעזה.

סוכנויות הידיעות מצטטות היום את שרת החוץ הספרדית שאומרת, "אני מקווה ששרי החוץ של האיחוד האירופי, שנפגשים ב-2 בספטמבר, יספקו התקדמות בהכרה של אירופה במדינה פלסטינית".

שרת החוץ טרנידד חימנס, שאמרה את הדברים אחרי סוף שבוע מתוח ואלים, הוסיפה כי "יש תחושה שזה הזמן לעשות משהו, לספק לפלסטינים תקווה למדינה, תקווה שמדינה פלסטינית יכולה להפוך למציאות".

שרי החוץ האירופים ידונו במדיניות של האיחוד כלפי בקשתו של אבו מאזן ואנשיו בעיר סופוט בפולין. "אנחנו צריכים לתת להם סימן מסוים. אם לא, התסכול יכה את הפלסטינים", אמר במדריד לקראת הכינוס. בינתיים, רק גרמניה ופולין הביעו התנגדות להכרזה החד צדדית למדינה פלסטינית, בטענה שהכרזה כזו לא מקדמת את תהליך השלום.

באו"ם סבורים שרוב מדינות העצרת הכללית יצביעו בעד מדינה פלסטינית, אבל זו תהיה החלטה רשמית או סמלית בלבד. מועצת הביטחון כנראה לא תאמץ את ההחלטה בעצרת ובסופו של דבר מדינה פלסטינית תקבל מעמד של חברה מוגבלת, בדומה למעמד הוותיקן. על פי סקר שנערך ברשת BBC הבריטית, 122-135 מדינות תומכות במדינה פלסטינית ו-35-70 מדינות מתנגדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת