מוחמד בסיוני: "ישראל צריכה להיזהר"

שגריר מצרים בישראל לשעבר מזהיר ואומר שההסלמה בדרום היא "שיעור חשוב לישראל בפוליטיקה חדשה של מצרים דמוקרטית יותר. המצרים לא מקבלים את מה שקורה, ישראל צריכה להיזהר בהתנהגות שלה כלפי הפלסטינים ותהליך השלום"

מאות ואולי אף אלפי מצרים מפגינים כבר שני לילות מול שגרירות ישראל בקהיר, בדרישה לקטוע את היחסים עם ישראל. ההמונים מוחים על היחס לפלסטינים ומות השוטרים המצרים וצועקים, "מצרים לא תיתן יותר להתעלל באחינו הפלסטינים".

מוחמד בסיוני, שגריר מצרים בישראל לשעבר, אמר היום לעיתון ה"ניו יורק טיימס" כי האירועים הם בגדר "שיעור חשוב לישראל בפוליטיקה חדשה של מצרים דמוקרטית יותר. ממשל בו השלטון הצבאי ואלו שמחפשים מעמד פוליטי, מקשיבים יותר טוב לרחשי העם".

בסיוני המשיך בהתייחסות לאירועים ואמר: "זה מאוד חשוב למצרים. עכשיו אנחנו מקשיבים לדעת ההמון. המצרים לא מקבלים את מה שקורה, ישראל צריכה להיזהר בהתנהגות שלה כלפי הפלסטינים ותהליך השלום, המצב עוד עלול להידרדר".

בתוך כך מדוווחת הטלוויזיה המצרית כי "הפעולות של צה"ל ברצועת עזה רק מחמירות את סוגיית הפגיעה בחיילים מצרים מאש ישראלית ". דעת הקהל במצרים רואה בישראל אחראית למותם של חמישה חיילים מצרים סמול לגבול ביום חמישי האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת